HomeCiekaweJakie opcje oferują mieszkania Szczecin

Jakie opcje oferują mieszkania Szczecin

Jakie opcje oferują mieszkania Szczecin

Budownictwo mieszkaniowe bardzo szybko rozwija się w Szczecinie. Wielu deweloperów wybiera to miasto na teren swoich inwestycji z kilku powodów. Zamożność ludzi, która daje szansę na sprzedaż mieszkania w wyższej cenie, korzystne tereny pod budowę obiektów wielomieszkaniowych, a także wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowe budownictwo. Tak wielka konkurencja sprawia, że firmy developerskie muszą zabiegać o zainteresowanie ze strony klienta. Jak to robią? O odpowiedź poprosiliśmy biuro nieruchomości Szczecin.

Nie tylko cena mieszkania jest ważna

Minęły już czasy, kiedy głównym kryterium wyboru mieszkania była niska cena za metr kwadratowy. Duża dostępność nisko oprocentowanych kredytów sprawia, że dziś nabywcy patrzą pod innym kątem na oferowane mieszkania Szczecin. Zwracają uwagę na standard wykonania, udogodnienia w budynku, lokalizację, a także infrastrukturę w sąsiedztwie osiedla. Projektanci oraz wykonawcy są tego świadomi i starają się nadążać za tymi potrzebami, oferując miejsca parkingowe na wyłączność, miejsca w garażu podziemnym, komórki lokatorskie.

Miejsce parkingowe na wyłączność

Dziś już nikt nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Niestety jego posiadaniem jest częstym problemem dla mieszkańców miast. Powodem jest brak wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Można się z tym spotkać zarówno na nowo budowanych, jak i już istniejących osiedlach. Rozwiązaniem może być wykupienie miejsca parkingowego na wyłączność. Developerzy udostępniają taką opcję dla chętnych klientów lub stawiają warunek, że mieszkanie można zakupić wyłącznie z miejscem parkingowym na parkingu zewnętrznym lub garażu podziemnym. Zdecydowana większość korzysta z tej możliwości, ponieważ jest to bardzo duże udogodnienie, a ceny takich miejsc wcale nie muszą być wysokie. Nowe mieszkania Szczecin i przynależne do nich miejsca postojowe można mieć za dopłatą 20 do 30 tysięcy złotych. Drożej prezentuje się oferta miejsca parkingowego w garażu podziemnym, ale decydując się na wydatek 30 do 50 tysięcy, mamy auto chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Komórka lokatorska

Deweloperzy rozumieją również potrzeby mieszkańców osiedli, dotyczące magazynowania różnych przedmiotów. Dlatego niemal wszystkie nowo budowane mieszkania Szczecin powiązane są z przynależnymi do nich komórkami lokatorskimi. Ich powierzchnia zwykle nie przekracza 2 metrów kwadratowych, ale to wystarcza do przechowania drugiego kompletu opon, rowerów czy słoików z przetworami. Jeśli szukacie takich tanich i wygodnych mieszkań, agencja nieruchomości Szczecin pomoże Wam je znaleźć i kupić.

dev@dinusiek.pl