HomeCiekaweKalendarz szkolny – komu się przydaje?

Kalendarz szkolny – komu się przydaje?

Kalendarz szkolny – komu się przydaje?

Kalendarze szkolne ułatwiają planowanie zajęć przez cały rok szkolny oraz w trakcie wakacji. Ich układ jest nieco odmienny od układu zwykłych kalendarzy, gdyż dni są liczone od 1 września. Komu przydaje się kalendarz szkolny?

Kalendarz odpowiedni dla uczniów

Kalendarze szkolne są przeznaczone przede wszystkim dla uczniów. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą zapisywać w nich informacje o planowanych sprawdzianach, kartkówkach, dyktandach i wypracowaniach. Dzięki temu, dziecko rzadziej zapomina o testach i lepiej przygotowuje się do każdego zadania. Dodatkowo w kalendarzach szkolnych jest miejsce przeznaczone do zapisania planu lekcji i planowanych zajęć pozalekcyjnych, np. kół zainteresowań.

Uczniowie w kalendarzach szkolnych mogą zamieszczać również daty wycieczek klasowych, wyjść do kina i teatru, a także imprez organizowanych przez szkołę. Praktyczny kalendarz sprawdzi się zatem do planowania obowiązków, jak i przyjemnych wydarzeń w życiu uczniów.

Kalendarz, który przydaje się nauczycielom

Dzięki kalendarzom szkolnym, nauczyciele pamiętają o wszystkich zaplanowanych sprawdzianach, kartkówkach i zmianach w planie lekcji. Książkowy kalendarz posiada sporo miejsca do zapisywania planów na kolejne zajęcia z różnymi klasami. Duże kartki z podziałem na godziny przydają się również do zapisywania informacji o planowanych korepetycjach i zajęciach wyrównawczych prowadzanych po zakończeniu lekcji.

Dni w kalendarzach szkolnych zajmują zwykle całe kartki, a podział na godziny sprawia, że nauczycielom łatwiej znaleźć czas na sprawdzenie kartkówek i wypracowań podczas przerw pomiędzy kolejnymi zajęciami. Kalendarze szkolne są dzięki temu niezastąpione dla pedagogów, którzy uczą wiele różnych klas i prowadzą zajęcia w kilku szkołach.

Praktyczny kalendarz dla rodziców

Rodzice są odpowiedzialni za edukację swoich dzieci, dlatego zależy im, by uczęszczały na wszystkie lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne, na których rozwijają swoje zainteresowania i talenty. Kalendarze szkolne pomagają rodzicom planować godziny odbioru pociech ze szkoły i innych miejsc, do których uczęszczają po zakończeniu lekcji. Korzystanie z kalendarzy szkolnych przydaje się zwłaszcza w przypadku rodziców kilkorga dzieci uczęszczających do różnych szkół.

Co więcej, mama lub tata mogą zapisać w kalendarzu szkolnym informacje o planowanych wywiadówkach. Często obecność na nich jest obowiązkowa, dlatego rodzice powinni o nich pamiętać. Ponadto rodzic może zaznaczyć, kiedy odbywają się konsultacje z poszczególnymi nauczycielami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.

dev@dinusiek.pl