Kilka słów o mydle marsylskim
Naturalne mydło marsylskie ma bardzo długą historię. Wytwarza się je w jednym tylko regionie Francji od ponad sześciuset lat. Regionem, w którym w kilkunastu manufakturach według średniowiecznych receptur powstaje to mydło jest Marsylia.
Wraz z modą na naturalny i zdrowy styl życia pojawił się trend do sięgania po naturalne kosmetyki. Wśród nich jedno z czołowych miejsc zajęły mydła marsylskie. Nic dziwnego, zawierają one bowiem wyłącznie naturalne składniki: wodę czerpaną z Morza Śródziemnego, sodę i oleje roślinne. Te naturalne składniki sprawiają, że mydła marsylskie są wyjątkowo delikatne. W zależności od rodzaju nadają się do codziennej pielęgnacji skóry suchej, atopowej, łojotkowej. Mogą służyć do przemywania niewielkich skaleczeń, ale także trudno gojących się ran, w tym także odleżyn. Mogą ich praktycznie używać wszyscy, bez względu na to, ile mają lat. Nawet codzienna pielęgnacja bardzo jeszcze wrażliwej skóry noworodków i niemowląt może być oparta na mydle marsylskim.
Działanie
Mydła marsylskie wykazują działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Ze względu na te właściwości stosowanie ich zalecają osobom cierpiącym na różne rodzaje grzybic lekarze dermatolodzy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Higiena intymna, pielęgnacja skóry, twarzy i włosów, pranie delikatnych dziecięcych ubrań – to tylko kilka przykładów zastosowania mydła marsylskiego.
Kupując mydło, zwróćmy uwagę, czy na kostce znajduje się pieczęć. Jeśli tak, to mamy pewność, że nabyliśmy oryginalne, produkowane według średniowiecznych receptur mydło marsylskie.