HomeZdrowie i UrodaKilka słów o mydle marsylskim

Kilka słów o mydle marsylskim

Kilka słów o mydle marsylskim

Naturalne mydło marsylskie ma bardzo długą historię. Wytwarza się je w jednym tylko regionie Francji od ponad sześciuset lat. Regionem, w którym w kilkunastu manufakturach według średniowiecznych receptur powstaje to mydło jest Marsylia.
Wraz z modą na naturalny i zdrowy styl życia pojawił się trend do sięgania po naturalne kosmetyki. Wśród nich jedno z czołowych miejsc zajęły mydła marsylskie. Nic dziwnego, zawierają one bowiem wyłącznie naturalne składniki: wodę czerpaną z Morza Śródziemnego, sodę i oleje roślinne. Te naturalne składniki sprawiają, że mydła marsylskie są wyjątkowo delikatne. W zależności od rodzaju nadają się do codziennej pielęgnacji skóry suchej, atopowej, łojotkowej. Mogą służyć do przemywania niewielkich skaleczeń, ale także trudno gojących się ran, w tym także odleżyn. Mogą ich praktycznie używać wszyscy, bez względu na to, ile mają lat. Nawet codzienna pielęgnacja bardzo jeszcze wrażliwej skóry noworodków i niemowląt może być oparta na mydle marsylskim.

Działanie

Mydła marsylskie wykazują działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Ze względu na te właściwości stosowanie ich zalecają osobom cierpiącym na różne rodzaje grzybic lekarze dermatolodzy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Higiena intymna, pielęgnacja skóry, twarzy i włosów, pranie delikatnych dziecięcych ubrań – to tylko kilka przykładów zastosowania mydła marsylskiego.
Kupując mydło, zwróćmy uwagę, czy na kostce znajduje się pieczęć. Jeśli tak, to mamy pewność, że nabyliśmy oryginalne, produkowane według średniowiecznych receptur mydło marsylskie.

dev@dinusiek.pl