HomeCiekaweKlasyczne portfele męskie – „małe” alternatywy

Klasyczne portfele męskie – „małe” alternatywy

Klasyczne portfele męskie – „małe” alternatywy

 
Wraz z upływem czasu mody się zmieniają, a pewne elementy ubioru wraz ze zmianą stylu życia przestają być praktyczne. Do jednego z nich można bez wątpienia zaliczyć portfel męski. Tradycyjne portfele męskie często były dostosowane do noszenia wielu drobiazgów – banknotów, bilonów, dokumentów papierowych, wizytówek etc. Sprawiało to, że często posiadały one duże rozmiary, a dodatkowo wypchane różnymi przedmiotami nie koniecznie były poręczne oraz pasowały do garnituru czy kieszeni w spodniach.
Wraz rozwojem nowych metod płatniczych, częstszym korzystaniem z kart bankowych, a  także pojawienia się dokumentów w postaci kart większą popularnością zaczęły cieszyć się także inne typy portfeli różniących się przede wszystkim rozmiarem od tradycyjnych portfeli męskich. Poniżej przedstawiamy kilka alternatyw dla tradycyjnego portfela męskiego.
 

Okładka na dowód rejestracyjny

Jest to typ popularnych portfeli męskich typu slim wallet. Powstał z myślą o przechowywaniu w nim dowodu rejestracyjnego, kilku kart plastikowych oraz banknotów.  Jest płaski kształtem oraz poręczny. Dla niektórych minusem może być brak możliwości przechowywania w nim bilonu. Jeśli jednak posługujesz się przede wszystkim kartą płatniczą, to bez większych problemów możesz go używać, jak tradycyjnego portfela.
 

Etui na wizytówki, czyli tzw. wizytownik

W zamyśle ma on pełnić przede wszystkim funkcję miejsca, gdzie będziemy mogli gromadzić wszelkie karty karty płatnicze, lojalnościowe oraz oczywiście wizytówki. Coraz więcej osób korzysta jednak z niego, jak z tradycyjnego portfela. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy nie nosimy ze sobą większej ilości gotówki oraz bilonu, a zakupy robimy przede wszystkim kartą płatniczą. Jego zaletą jest bez wątpienia mały rozmiar. Popularnym rozwiązaniem jest także noszenie wizytownika, jako uzupełnienie do klasycznego portfela.
 

Mały portfel na zamek

Rozmiarami znacznie ustępuje tradycyjnym portfelom męskim. Zazwyczaj w środku ma osobne przegródki, w których trzyma się karty plastikowe, banknoty czy monety. Zamontowany w nim solidny zamek zapobiega przypadkowemu wypadaniu z niego przedmiotów.  Oczywiście jest on mniej pojemny niż klasyczne portfele męskie, jednak dobre jego zagospodarowanie umożliwia pomieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów.
 

Podsumowanie

Powyżej przedstawiono kilka mniejszych alternatyw dla tradycyjnych portfeli męskich. Ich wybór jest zależny w dużej mierze od tego, jakie przedmioty są dla nas niezbędne w portfelu. Z pewnością z czasem ich liczba będzie się coraz bardziej zmniejszać.
 

dev@dinusiek.pl

https://www.zyciepw.pl/przygotowanie-auta-do-zimy-o-czym-pamietac https://promyana-bg.org/o-czym-trzeba-pamietac-wybierajac-hulajnoge-elektryczna/ https://naszamlawa.pl/wiadomosci/na-co-uwazac-kupujac-ubezpieczenie-domu/