HomeMotoryzacjaKontrola samochodu po okresie letnim, przygotowanie do zimy

Kontrola samochodu po okresie letnim, przygotowanie do zimy

Kontrola samochodu po okresie letnim, przygotowanie do zimy

Okres letni to najczęściej czas, kiedy do maksimum pragniemy wykorzystać dobrą pogodę – weekendami wyjeżdżamy za miasto, cieszymy się czasem spędzonym wspólnie z rodziną. Bez względu na to, czy podróżujemy samochodem czy motocyklem wraz z końcem sezonu letniego musimy uważnie przyjrzeć się naszemu pojazdowi. Jakie elementy powinny zwrócić naszą uwagę w największym stopniu?

Oleje, płyn chłodniczy…

Odstawą jest oczywiście sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych – płynu chłodniczego, oleju silnikowego, płynu w spryskiwaczach. Brak tych produktów może nie tylko utrudnić nam jazdę, ale doprowadzić do całkowitego zatarcia silnika, zatarcia elementów mechanicznych w układzie hamulcowego, przegrzania samochodu. Wszelkie płyny eksploatacyjne oferuje nam sklep motoryzacyjny eport2000.pl. Drugim ważnym aspektem jest określenie, czy w jakimkolwiek miejscu karoserii nie wdała się rdza – szczególnie przed zimą znalezienie takich ognisk jest bardzo ważne. Wraz z zimą pojawia się wilgoć, która zmrożona przedostaje się pod lakier i powoduje dalszą korozję. Wszelką rdzę należy usuwać i zabezpieczać miejsca jej pojawienia się.
Warto również przypatrzeć się oponom – wielosezonowe użytkowanie sprawia, że bieżnik ściera się. Jeśli jest on już praktycznie niewidoczny konieczne jest zakupienie nowych opon.

dev@dinusiek.pl

https://tpzlun.pl/jak-odpoczac-podczas-rodzinnych-wakacji-z-dziecmi/ https://xann.pl/sitemap https://venndo.pl/lot-balonem-do-kapadocji-wakacje-2022/