HomeCiekaweKurt Wallander: jeden z najbardziej znanych obecnie detektywów książkowych

Kurt Wallander: jeden z najbardziej znanych obecnie detektywów książkowych

Kurt Wallander: jeden z najbardziej znanych obecnie detektywów książkowych

Kiedy rozmawiamy o detektywach, z całą pewnością nie możemy pominąć tematu detektywów literackich. Tym najbardziej znanym jest oczywiście Sherloc Holmes, ale dzisiaj nie brakuje nowych postaci, które podbiły serca czytelników. Jedną z nich jest Kurt Wallander, który nie jest detektywem prywatnym, a policyjnym. Poznajmy bliżej jego postać.
Kurt Wallander to postać stworzona przez nieżyjącego już Henninga Mankella – jednego z geniuszy skandynawskiego kryminały. Wallander zagościł na stronach kilku jego książek, wzbudzając ogromne zainteresowanie czytelników.
Postać Kurta Wallandera wzbudza sympatię czytelników przede wszystkim tym, że jawi się jako bohater z krwi i kości, który nie jest pozbawiony rozmaitych problemów. Doskonale radzi sobie w pracy, zachwycając inteligencją i sztuką dedukcji, ale jednocześnie jego życie prywatne dalekie jest od ideału. W efekcie czytelnik ma poczucie, że czyta książki opowiadające przygody prawdziwej osoby, a nie kogoś idealnego kogo tak naprawdę w ogóle nie ma.
Kryminały Mankella, których bohaterem jest Kurt Wallander, zachwycają czytelników swoją autentycznością. Dokładne opisy nie tylko samego miejsca zbrodni, ale również odkrytych na nim zwłok sprawiają, że książki o przygodach nieco krnąbrnego detektywa policyjnego czyta się z prawdziwymi wypiekami na twarzy.
Kurt Wallander to jeden z bardziej znanych dzisiaj literackich detektywów. Z całą pewnością książki przedstawiające jego losy zasługują na uwagę. Bez trudu można kupić je w każdej większej księgarni.
Artykuł napisany we współpracy z Agencją detektywistyczną www.blackcat24.pl

Tags

dev@dinusiek.pl

fotele technorattan ogrodowe ekskluzywne meble ogrodowe technorattanowe meble balkonowe szczecin