HomeZdrowie i UrodaKwas hialuronowy – najlepsza recepta na młodość!

Kwas hialuronowy – najlepsza recepta na młodość!

Kwas hialuronowy – najlepsza recepta na młodość!

Zmarszczki szpecą nasza twarz, sprawiają, że wydaje się ona znacznie starsza. Do niedawna jedynym sposobem na walkę z nimi było stosowanie mało skutecznych kremów, balsamów. Dzisiaj możemy znacznie więcej – warto skorzystać z możliwości jakie daje medycyna estetyczna! Co warto o niej wiedzieć?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa przywrócą nam piękno skóry

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej to jedne z najczęściej wybieranych przez pacjentów klinik medycyny estetycznej – są to substancje bezpieczne, nie powodujące alergii, przebadane pod kątem dermatologicznym. Kwas hialuronowy ma za zadanie spłycać zmarszczki oraz zwiększyć nawodnienie skóry od wewnątrz. Substancja ta występuje w naszym organizmie naturalnie, jednak wraz z wiekiem jej ilość spada.
Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, stosowana jest w medycynie od lat. W przypadku medycyny estetycznej botoks stosowany jest do skutecznego wygładzania zmarszczek. Jak to możliwe? Działanie toksyny botulinowej polega na upośledzaniu funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Dzięki temu mięśnie konkretnych partii twarzy nie kurczą się, skóra staje się bardziej zrelaksowana, a zmarszczki są praktycznie niewidoczne! Działanie botoksu utrzymuje się do kilkunastu miesięcy – po tym czasie jest on usuwany z organizmu, a sam zabieg można powtórzyć. Informacje o zabiegach i możliwościach medycyny estetycznej znaleźć można na stronie karolinakusnierz.pl.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Tak – przekonują o tym sami lekarze. Zabiegi nie są czasochłonne – trwają kilkanaście minut. Bardzo istotne jest to, że lekarz przeprowadza wywiad zdrowotny z pacjentem, pyta go o przebyte choroby, uczulenia. Na tej podstawie możliwe jest także określenie przeciwwskazań do zastosowania botoksu czy kwasu hialuronowego.

dev@dinusiek.pl

https://absenting.com.pl/wartosciowe-posilki-od-samego-rana/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/355-kuchnie-wzory https://www.gama-sklep.com.pl/a/386-bialy-blat-w-kuchni