HomeCiekaweLakierowanie plastików

Lakierowanie plastików

Lakierowanie plastików

Eksploatacja samochodu nieodłącznie związana jest ze zużywaniem się jego podzespołów. O ile zużycie podzespołów eksploatacyjnych wpływa na właściwości jezdne i jest odczuwalne na drodze, to już uszkodzenia i zarysowania plastików we wnętrzu wpływają wyłącznie na odczucia estetyczne i ewentualnie mniejszą wartość pojazdu.
Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że samodzielne przywrócenie blasku plastikom we wnętrzu samochodu nie jest wcale trudne oraz kosztowne. Co prawda najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamówienie w Autoryzowanej Stacji Obsługi danej marki poszczególnych elementów, jako fabrycznie nowych i ich wymiana, to jednocześnie jest to rozwiązanie najdroższe. Pojedynczy element może kosztować nawet kilkaset złotych! Znacznie tańszym rozwiązaniem jest samodzielne polakierowanie plastików. Co warto o tym wiedzieć i co jest do tego niezbędne? Na co należy szczególnie uważać podczas lakierowania i przygotowania elementu, aby osiągnięty efekt był jak najlepszy?

Lakier do plastiku – spray

Już na samym początku warto podkreślić, że w domowych warunkach jesteśmy w stanie samodzielnie osiągnąć bardzo dobre efekty jeżeli chodzi o lakierowanie plastików. Im dany element jest mniejszy tym mniej pracy będziemy musieli w niego włożyć i tym trudniej o jakiekolwiek pomyłki związane z nierównomiernością nałożenia lakieru. Pierwszym krokiem powinno być jednak odpowiednie przygotowanie elementu do lakierowania.

Przygotowanie do lakierowania

Aby odpowiednio przygotować element do lakierowania konieczne jest jego zdemontowanie z wnętrza pojazdu. Pomoże nam to nie tylko w dotarciu do wszystkich zakamarków plastiku i równomiernym położeniu lakieru, ale przede wszystkim uchroni wnętrze naszego samochodu przed drobinkami farby w aerozolu, które rozprzestrzeniają się niezwykle łatwo. Dokonując lakierowania bez demontażu elementu narażamy nasze wnętrze auta na zabrudzenia powstałe od farby.
Drugim krokiem jest przygotowanie samego plastiku do lakierowania poprzez jego wyrównanie przy pomocy papieru ściernego (drobnych gradacji – 1500 oraz 2500), odpylenie elementu i jego odtłuszczenie. Nie warto przy tej ostatniej czynności słuchać licznych porad na forach internetowych, że najlepsze są do tego aceton czy benzyna ekstrakcyjna, ale warto zakupić specjalistyczny zmywacz silikonowy. Da nam to pewność nie tylko usunięcia zabrudzeń, ale również tego, że nie uszkodzimy powierzchni naszego plastiku. W dalszej kolejności należy nałożyć lakier do plastiku w kilku cienkich warstwach. Należy pamiętać o jak najbardziej równomiernym położeniu farby dla osiągnięcia idealnego rezultatu.
Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com

dev@dinusiek.pl