HomeDom i WnętrzeLampy i żyrandole – czego poszukują klienci

Lampy i żyrandole – czego poszukują klienci

Lampy i żyrandole – czego poszukują klienci

Wykończenie mieszkania wiąże się z dziesiątkami różnych decyzji, które należy podjąć: od wyboru koloru ścian poprzez meble, a na dodatkach skończywszy, przy czym przy urządzaniu mieszkania ważny jest również dobór odpowiedniego oświetlenia, które coraz częściej pełni również funkcję dekoracyjną. Jakie lampy i żyrandole warto wziąć pod uwagę urządzając mieszkanie?

Klasyczne lampy żyrandole do salonu

Salony i pokoje dzienne są miejscem, w którym domownicy spędzają sporo czasu, dlatego najważniejszy w ich wystroju jest żyrandol wiszący. Taka lampa powinna jednak być uzupełniona o dodatkowe źródła światła, w tym wiszące na ścianach kinkiety i lampy stojące, także podłogowe. Przy wystroju utrzymanym w stylu skandynawskim czy bardzo nowoczesnym najlepsze będą lampy i żyrandole o prostych kloszach, mogą to być klosze metalowe lub też klosze wykonane z drutu, wzorowane na kloszach fabrycznych. Natomiast w salonach urządzonych w stylu klasycznych lepsze będą lampy i żyrandole z kloszami szklanymi, przy czym ich kształt i kolor klosza zależy od koloru mebli i wykorzystanych dodatków.

Lampy żyrandole do sypialni

Wybierając żyrandole i lampy do sypialni należy przede wszystkim postawić na prostotę, która może się przejawiać zarówno w kształcie klosza, jak i kolorystyce samej lampy. W sypialni sprawdzą się lampy i żyrandole z jak najmniejszą liczbą kloszy. To jest główny powód, dla którego w sypialniach obecne są lampy wiszące pojedyncze. Jasne, stłumione światło, jakie najczęściej dają lampy wiszące, w sypialni może być dodatkowo przyciemnione, co podkreśli przeznaczenie sypialni. Jako uzupełnienie do lampy wiszącej w sypialni może się pojawić para kinkietów, umieszczonych bezpośrednio nad łóżkiem. Ich zadanie to doświetlenie sypialni i możliwość wykorzystania jako lamp do czytania.

Proste czy bardzo wymyślne

Lampy i żyrandole, które można najczęściej spotkać w mieszkaniach, to lampy o dosyć prostym kształcie. Wybierając żyrandol warto pamiętać, że żyrandole kute, witrażowe czy ozdobione dodatkowymi kompozycjami z kryształu czy szkła są dosyć ciężkie, dlatego nie powinno się po nie sięgać, jeśli mają stanowić źródło światła w pomieszczeniu, w którym jest podwieszany sufit. Dodatkowym atutem żyrandoli i lamp o prostych kształtach jest możliwość wymiany kloszy na klosze w innym stylu czy kolorze. Wymiana kloszy jest tańsza niż wymiana całej lampy wiszącej, dlatego jeśli znudzi się nam lampa, zamiast jej wymiany warto postawić na wymianę kloszy i zamiast kloszy szklanych sięgnąć np. po klosze papierowe czy metalowe o uproszczonej formie.
Lampy pokojowe, żyrandole i wiele innych znajdziesz na stronie lampykemar.pl.

dev@dinusiek.pl