HomeDom i WnętrzeMeble ogrodowe do niewielkiego ogrodu

Meble ogrodowe do niewielkiego ogrodu

Meble ogrodowe do niewielkiego ogrodu

Nawet niewielki ogród może stać się powodem do dumy swoich właścicieli – przekonują o tym liczne katalogi związane z architekturą zieleni i specjaliści od aranżowania przestrzeni. Pomimo niewielkiej przestrzeni możliwe jest takie urządzenie ogródka, aby stał się on idealnym miejscem do popołudniowego odpoczynku i relaksu. Wystarczy odrobina fantazji i czasu!
Kluczem do stworzenia przyjemnego dla oka ogródka jest dopasowanie odpowiednich roślin, zadbanie o trawnik i dobranie mebli ogrodowych. Trawniki możemy wysiewać samodzielnie lub też skorzystać z gotowych rolek trawy. W przypadku roślin wybierajmy te, które nie będą wymagały od nas ścisłej pielęgnacji. W sklepach ogrodniczych znajdziemy sadzonki lawendy, goździków, również liczne zioła – te ostatnie mogą okazać się przydatne w naszej kuchni. Kupno mebli jest nieco bardziej skomplikowaną sprawą.

Jakie meble wybrać?

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje wiele sklepów oferujących meble ogrodowe. Zazwyczaj są one tworzone z aluminium, technorattanu lub drewna. Jakie są zalety poszczególnych tworzyw? Warto przyjrzeć się im z bliska.
88-64-1428671481_b69f4bbe21f3f7e6
Do niedawna to meble drewniane były najchętniej kupowanymi. Lite drewno jest bowiem nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim odporne na uszkodzenia i zarysowania. Producenci dbają o to, aby meble te pokryte były lakierami i bejcami – dzięki temu nie zmienia się ich kolor. Niestety, wadą drewnianych mebli jest ich waga.
Największą popularnością obecnie cieszą się meble ogrodowe z technorattanu. Technorattan zastąpił klasyczny rattan, co miało na celu ochronę środowiska naturalnego. Okazał się również znacznie bardziej odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz wysokie amplitudy temperatur. Niewątpliwą zaletą technorattanu jest także jego waga – meble tworzone z tego materiału są lekkie, nie ma żadnego problemu z ich transportowaniem czy przenoszeniem.

dev@dinusiek.pl