HomeDom i WnętrzeMeble z litego drewna – czy to dobra inwestycja?

Meble z litego drewna – czy to dobra inwestycja?

Meble z litego drewna – czy to dobra inwestycja?

Meble z litego drewna kojarzone są przede wszystkim z zabytkowymi pałacykami, dworami. Ich elegancki wygląd możemy podziwiać i dzisiaj, zwiedzając takie rezydencje. Niewielu z nas ma jednak świadomość, że te meble mają dziesiątki lat! Czy warto dzisiaj kupować takie meble? Zdecydowanie tak!

Cechy mebli z litego drewna

– Lite drewno to materiał niezwykle odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania. Producenci bardzo dbają o to, aby wykorzystywane gatunki drewna były najwyższej jakości – mówi jeden z pracowników sklepu notodo.pl. Faktycznie tak jest: bele drewniane przechodzą ostrą selekcję: odrzucane są bele posiadające skazy, sęki, uszkodzenia. Kolejno drewno jest transportowane do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Czas suszenia jest niezbędny, aby w przyszłości w drewnie nie pojawiła się pleśń. Dopiero po upływie określonego czasu możliwe jest rozpoczęcie pierwszych prac stolarskich. Do tworzenia mebli z litego drewna wykorzystywane jest drewno takich gatunków jak dąb, sosna, buk, ale i odmiany egzotyczne.

Jakie meble drewniane kupowane są najczęściej?

W sklepie notodo największą popularnością cieszą się oczywiście łóżka drewniane, ale i szafki nocne, tworzone z takich samych materiałów. W ofercie sklepu znajdziemy również eleganckie toaletki z licznymi szufladami i przegródkami, idealne do przechowywania kosmetyków. W ofercie sklepu znajdziemy także obszerne szafy, idealne do sypialni czy do przedpokojów.

dev@dinusiek.pl

Meble do biura domowego http://rosequarterdevelopment.org/drzwi-zewnetrzne-bez-tajemnic/ https://absenting.com.pl/w-polsce-czy-za-granica-czyli-jaki-oboz-dla-dziecka-bedzie-lepszy/