HomeZdrowie i UrodaMetody usuwana owłosienia z ciała

Metody usuwana owłosienia z ciała

Metody usuwana owłosienia z ciała

Dbałość o gładką skórę towarzyszy kobietom od tysięcy lat – już w starożytnym Egipcie kobiety depilowały sobie skórę przy pomocy rozpuszczonego cukru. Współcześnie kosmetyka dysponuje wieloma ciekawymi metodami na usuwanie zbędnego owłosienia. Które z metod okażą się najlepsze dla nas?
Depilowanie ciała polega na trwałym lub czasowym usuwaniu owłosienia z powierzchni naszej skóry. Współcześnie do najpopularniejszych metod zalicza się wykorzystywanie maszynek wielokrotnego użytku, depilacji woskiem, depilatorami oraz możliwość użycia pianek rozpuszczających włosy. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady – w przypadku maszynek gwarantują one bezbolesne golenie, ale i krótkotrwałe rezultaty. Depilatory i wosk powodują ból podczas usuwania włosków, jednak dzięki nim skóra pozostaje gładka przez ok. 3-4 tygodnie. Pianki rozpuszczają owłosienie, jednak istnieje spora szansa, ze wywołają również podrażnienie naskórka. Wielu paniom przeszkadza również ich ostry zapach.

A może laser?

Jedną z nowocześniejszych metod, stosowane coraz częściej w gabinetach kosmetycznych, jest laserowe usuwanie włosków. Depilacja laserowa daje niemal 100% skuteczność trwałego usunięcia owłosienia z wybranej części ciała.
Zasada działania lasera jest prosta – wysyła on wiązkę światła, która pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa). Wynikiem tego jest obumieranie cebulek. Trzeba wiedzieć, że podczas pierwszego zabiegu tylko ok. 30% włosków zostanie poddanych działaniu lasera – są to włoski w fazie wzrostu. Dlatego też tak ważne jest powtórzenie zabiegu po 4-12 tygodniach, w celu naświetlenia włosków wcześniej uśpionych.
Sprawdź, co jeszcze oferuje Ci laserowa depilacja: depilacja laserowa – usuwanie owłosienia Face and Body Kraków.

dev@dinusiek.pl

https://www.gama-sklep.com.pl/a/54-meble-lazienkowe-retro https://www.gama-sklep.com.pl/a/295-czarna-komoda-z-szufladami https://cuncambias.org/oficerki-jezdzieckie-wygodne-buty-dla-jezdzca/