HomeCiekaweMoje duże urodziny

Moje duże urodziny

Moje duże urodziny

Dzisiaj panuje swoisty trend, żeby na urodziny zapraszać coraz to więcej osób. Co ciekawe- nie dotyczy to tylko i wyłącznie imprez z okazji osiągnięcia pełnoletności, lecz również wszystkich innych uczniów. Już w szkole podstawowej rodzice dzieci zapraszają całe klasy i osoby spoza niej na przyjęcie Jak można ciekawie zorganizować takie urodziny dla szkół?

1 – 3 klasa szkoły podstawowej

Tu najbardziej popularną formą urodzin dla szkół są przeróżne bale np. przebierańców czy też bal tematyczny, którym tematem przewodnim jest jakaś bajka czy film dla dzieci. Dodatkowo występ magika, iluzjonisty to prawdziwe atrakcje! Dobrze się także sprawdza malowanie twarzy.
Z nieco alternatywnych sposobów na urodziny dla szkół można wymienić tu przeróżne wycieczki połączone z ciekawymi warsztatami. Może to być wycieczka do fabryki czekolady, coca – coli, pasieki czy do zoo.

4 – 6 klasa szkoły podstawowej

Tu już żadne dziecko nie będzie chciało jakiegokolwiek balu. Dla dzieci w tym przedziale wiekowym lepiej jest zrobić urodziny dla szkół w formie znanego, telewizyjnego show, jak chociażby „You can dance” albo „X Factor”.
Świetnymi atrakcjami będzie zatem karaoke, nauka tańca, konkursy wokalne. Z nieco oryginalniejszych sposobów organizowania urodzin wymienić zaś można na pewno wycieczkę do stadniny (wraz z przejażdżką na koniu, bryczką, ogniskiem) czy też przeróżne warsztaty artystyczne: taneczne, fotograficzne, wokalne.

Gimnazjum

Choć już za chwilę nie będziemy już mieć gimnazjalistów, to jednak warto zauważyć, że dzieci w tym przedziale wiekowym preferują już inne typy rozrywki niż ich młodsi koledzy. Tutaj prawdziwym wydarzeniem urodzinowym będzie z pewnością koncert jakiegoś znanego zespołu.
Z nieco alternatywnych sposobów spędzania urodzin można zaś na pewno wymienić przeróżne gry zespołowe typu paintball. Dzieci w tym wieku także chętnie zasmakują adrenaliny, toteż ciekawym pomysłem jest zorganizowanie urodzin dla szkoły na ściance wspinaczkowej lub w parku linowym.

Liceum

W liceum zmienia się już wszystko. Tu przede wszystkim najlepszą formą imprezy jest impreza w klubie. Może ona być uatrakcyjniona także występem jakiegoś ciekawego zespołu, karaoke czy też konkursami tanecznymi rodem z lat powojennych.
Ciekawym pomysłem jest również zorganizowanie dyskoteki na wrotkach czy też w ogóle impreza w stylu dawnych prywatek – tyle że z większą liczbą osób. Można by również pomyśleć nad warsztatami z tańca. Co więcej – fotobudka to absolutne must have wszystkich imprez w tym wieku!
Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

dev@dinusiek.pl