HomeZdrowie i UrodaNa co zwracać uwagę kupując barszcz z koncentratu?

Na co zwracać uwagę kupując barszcz z koncentratu?

Na co zwracać uwagę kupując barszcz z koncentratu?

Koncentrat barszczu czerwonego może być doskonałym pomysłem, gdy chcemy szybko przygotować smaczną zupę i nie spędzać godzin na stanie przy kuchni. Aby jednak ugotowany przez nas barszcz był smaczny i zdrowy, postawmy na dobrej jakości koncentrat. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Stężenie – procentowa zawartość buraków

To ono przede wszystkim decyduje o tym, czy nasz barszcz będzie intensywny w smaku, naturalny. Oczywiście, im więcej buraków, tym lepiej, smak będzie o wiele bardziej bogaty. Na rynku znajdziemy koncentraty, które mają 55-65% buraków (to są najlepsze) jak i takie, gdzie jest ich zaledwie kilkanaście procent.
Nie oznacza to oczywiście, że nie da się zrobić barszczu z koncentratu, który zawiera jedynie kilkanaście procent buraków w składzie. Będziemy musieli jednak użyć go o wiele więcej. Prawdopodobnie barszcz z takiego koncentratu będzie mało ciekawy w smaku, mdły.

Ilość konserwantów

Aby polepszyć walory smakowe i uczynić koncentrat dłużej zdatnym do użycia, producenci dodają do niego bardzo dużo chemii. Czytajmy uważnie skład koncentratu, aby wiedzieć, co się w nich znajduje.
Unikajmy koncentratów, w których znajduje się dużo konserwantów, sztucznych polepszaczy, zagęstników i barwników. Z pewnością nie są one zdrowe. Standardowo ograniczamy cukier, jednak o wiele większy niepokój powinien wzbudzić w nas dodawany do niektórych koncentratów syrop glukozowo-fruktozowy i olej palmowy. Wybierajmy raczej te koncentraty, które zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Szybko przygotuj wyborny barszcz

Przy pomocy koncentratu możemy stworzyć szybko pyszny barszcz. Przygotujemy go w prosty i łatwy sposób, bez godzin spędzonych przy kuchni i brudzenia się burakami.
Jest to bardzo proste, wystarczy bulion, do którego dodajemy koncentrat i trochę przypraw. Tak przyrządzony barszcz czerwony z koncentratu możemy podawać z różnymi dodatkami, na przykład z krokietem, pasztecikami lub uszkami. Z pewnością tak podany barszcz, z dobrej jakości koncentratu będzie smakował jak domowy.
koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

Tags

dev@dinusiek.pl