HomeCiekaweNa co zwrócić uwagę szukając sali weselnej?

Na co zwrócić uwagę szukając sali weselnej?

Na co zwrócić uwagę szukając sali weselnej?

W ostatnich latach liczba wszelkiego rodzaju restauracji i sal weselnych znacząco wzrosła. I chociaż te najbardziej znane w dalszym ciągu należy rezerwować na co najmniej dwa lata przed imprezą, spóźnialscy na pewno znajdą coś dla siebie.

Jak szukać?

Obecnie prawie wszystkie liczące się sale weselne mają swoje strony internetowe. Jeśli więc nie mamy wcześniej upatrzonej sali lub nie słyszeliśmy o jakiejś z polecenia, poszukiwania warto zacząć właśnie od Internetu. Sale weselne na swoich stronach prezentują nie tylko zdjęcia, ale również informację o tym, ile osób pomieszczą, jakie proponują menu i zaplecze hotelowe. Pamiętajmy o zasadzie, że zawsze lepsza jest sala ciut za mała, niż ciut za duża. Po wytypowaniu faworytów należy umówić się na spotkania z ich właścicielami.

Ocena sali

Przede wszystkim zapamiętajmy, jakie pierwsze wrażenie zrobią na nas poszczególne sale weselne. Spróbujmy opisać je jednym słowem: elegancka, strojna, folkowa, a może romantyczna? To będzie jedno z kryteriów wyboru. Sala musi pasować do tematu przewodniego naszego ślubu. Jeśli chcemy ślub „na ludowo” i z kościoła dojechać bryczką konną, lepiej sprawdzi się lokal w stylu karczmy, niż elegancki pięciogwiazdkowy hotel. Oceńmy też dekorację. Pamiętajmy, że wybór dekoracji weselnych jest ogromny, i możemy salę przystroić po swojemu, jednak wiąże się to z dodatkowym kosztem.

Rozmowa z właścicielem

Zapytajmy właściciela o szczegółową ofertę danej sali. Powinniśmy otrzymać propozycję menu, a także dokładną informację o kosztach. Dopytajmy o możliwość dostarczenia własnego tortu i alkoholu, a w wypadku tego drugiego, czy lokal pobiera tzw. korkowe. Jeśli zaprosiliśmy gości z drugiego końca Polski, musimy również wiedzieć, czy w pobliżu sali znajdą się dla nich pokoje hotelowe. Rozmowa z właścicielem powie nam również coś więcej o nim samym, np. czy osoba ta wzbudza zaufanie, czy cechuje ją wysoka kultura osobista i czy jest pomocna. To właśnie na jej pomoc będziemy zdani, gdyby jakiś element imprezy miał zaszwankować.

dev@dinusiek.pl

https://dlsgallery.com/szafa-na-wymiar-zamiast-osobnej-garderoby/ https://woco.pl/nowoczesne-kuchnie-jaka-zabudowe-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/307-salon-loft-inspiracje