HomeBiznesNajpopularniejsze meble szkolne

Najpopularniejsze meble szkolne

Najpopularniejsze meble szkolne

Choć zazwyczaj meble szkolne kojarzy się z krzesłami i ławkami, wykorzystywanymi jako stoliki do pisania, to nie są to jedyne rodzaje mebli, jakie oferują nabywcom producenci. Różne rodzaje pomieszczeń, z jakich uczniowie korzystają w placówkach oświatowych, to różne rodzaje aktywności, podejmowanych przez dzieci, co z kolei przekłada się na zróżnicowane zapotrzebowanie na meble szkolne.

Różne rodzaje mebli do siedzenia

Uczniowie wiele godzin spędzają siedząc przy ławce czy stoliku do pisania. Wielogodzinne siedzenie niewątpliwie ma wpływ na ich sylwetkę, dlatego najlepsze krzesła do siedzenia mają możliwość regulowania wysokości siedziska, a ich oparcia są wyprofilowane zgodnie z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa, są również odpowiednio wysokie. Oprócz krzeseł przydatne są także ławki, wykorzystywane na salach gimnastycznych czy w szatniach, gdzie służą jako miejsce do siedzenia dla kilku osób. Specjalny rodzaj ławek, w których wykorzystuje się wydzielone siedziska analogiczne do siedzisk krzeseł, można spotkać przed gabinetami lekarskimi. Z kolei krzesła tapicerowane wykorzystywane są w pokojach nauczycielskich oraz w wybranych pracownikach ze względu na dość wysoki koszt zakupu przy jednoczesnym dużym prawdopodobieństwie szybkiego zniszczenia.

Ławki i stoliki do pisania

Tradycyjne meble szkolne obejmują również ławki czy stoliki do pisania. Większość takich mebli można regulować pod względem wysokości blatu, w nowoczesnych stolikach można również ustawić kąt nachylenia blatu, aby w ten sposób lepiej wykorzystać możliwości stolików do pisania. Coraz częściej ich integralną częścią są wysuwane półki, na których można przechowywać w czasie zajęć np. zeszyty czy przybory do pisania, oraz specjalne wieszaki czy półki do umieszczania plecaków na czas zajęć lekcyjnych. Nieco inaczej wyglądają stoliki przeznaczone do wykorzystywania m.in. na świetlicach. W odróżnieniu od ławek uczniowskich, które są ławkami przeznaczonymi dla jednej lub maksymalnie dwóch osób w zależności od modelu, przy stoliku świetlicowym może siedzieć nawet kilkanaście osób. W takich stołach nie reguluje się ich wysokości, ale za to można je składać korzystając ze składanych nóżek.

Szafy, szafki, regały

Pojęcie mebli szkolnych obejmuje także różne rodzaje szaf, których wykończenie jest bardzo silnie związane z miejscem, w którym będą wykorzystywane. Szafy ubraniowe oraz szafki w szatni powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, dlatego najczęściej sięga się po metal. W tym przypadku ważne jest również, aby każdy segment w takiej szafce był zamykany na klucz. W klasach oraz w pracowniach w zupełności wystarczą drewniane szafy z półkami, przy czym część takich półek może być dodatkowo zamykana. Zamiast szklanych witryn rekomendowane są witryny wykończone przezroczystym pleksiglasem, który ma zdecydowanie większą wytrzymałość na potencjalne zniszczenia. Szafki szkolne dostępne są zarówno jako pojedyncze szafki czy szafy, jak i regały, w których sięgnięto po szafki o różnej wielkości i wykończeniu.
Więcej informacji na stronie https://masteredukacja.pl/2400-krzesla-szkolne.

dev@dinusiek.pl