HomeCiekaweNarty Rossignol Experience – rozwiązanie dla prawdziwych, górskich pasjonatów

Narty Rossignol Experience – rozwiązanie dla prawdziwych, górskich pasjonatów

Narty Rossignol Experience – rozwiązanie dla prawdziwych, górskich pasjonatów

Chyba trudno znaleźć bardziej profesjonalne rozwiązania dla narciarzy, niż narty Rossignol Experience. Żeby dojść do tego wniosku, nie trzeba budować oderwanej od rzeczywistości reklamy. Wystarczy dokładnie przeanalizować możliwości tych niezwykłych nart.

All Mountain nie tylko dla wybranych!

W przypadku nart Rossignol Experience warto zwrócić uwagę na ich charakterystyczną budowę, świadczącą o odpowiednim poziomie wykonania. Wprowadzenie specjalnych, karbonowych wkładek w połączeniu z klasyczną i sprawdzoną linią, daje naprawdę bardzo duże możliwości manewru i to nawet ostrożniejszej grupie narciarzy. Dzięki temu, narty te doskonale trzymają się nawet na wymagającym gruncie.

To jednak nie wszystko. Jak na klasyczne all mountain przystało, narty Rossignol Experience nie wymagają do swobodnego prowadzenia dużych nakładów siły. Wręcz przeciwnie – prowadzi się je przyjemnie, nawet w miarę grząskim śniegu. Specjalne, 30 – stopniowe nachylenie krawędzi bocznych bardzo w tym pomaga.

Niewielka masa, duża wytrzymałość

Narty Rossignol Experience to również gwarancja trwałości i to nawet podczas najbardziej śmiałych, narciarskich ewolucji. Widać to zwłaszcza na przykładzie rdzenia, które zostało wykonane ze specjalnego, dostosowanego do narciarskich wymogów drewna. Wprowadzenie tego materiału oznacza, że narty te bardzo dobrze tłumią drgania, poprawiając w ten sposób komfort jazdy.

To jednak nie wszystko. Wprowadzenie do nart Rossignol Experience specjalnego laminatu wykonanego z włókna szklanego, znacznie poprawia wytrzymałość ich struktury. Okazuje się, że narty te pomimo swej relatywnie niewielkiej masy, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi.

Narty zmienne są

Model Experience to przykład na to, że również i narty mogą dostosowywać się do zmiennych warunków w którym „przyjdzie” im się poruszać. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy np. rano wyjeżdżamy na twardą, przygotowaną trasę a wieczorem korzystamy z luźniejszego, bardziej sypkiego podłoża. W zwykłych nartach „z niższej półki” nie byłoby to możliwe. W przypadku modelu Experience, jest zupełnie inaczej.

Niezależnie od charakteru gruntu po którym się poruszamy, narty te i tak zdają egzamin. I choć nie są to rozwiązania dla każdego, to warto je polecić tym osobom, które szukają mocnych wrażeń i posiadają stosowne kwalifikacje, by jeździć naprawdę wyczynowo. A jeśli uwzględni się ich wytrzymałość na oddziaływania zewnętrzne i bardzo dobre przenoszenie drgań, to produkt ten staje się czymś więcej, niż zwykłą nartą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol – AGASPORT

dev@dinusiek.pl