HomeCiekaweNauka sztuczek

Nauka sztuczek

Nauka sztuczek

Dla wielu osób uczenie sztuczek psa jest niepotrzebne, lepiej skupić się na nauce posłuszeństwa. Głównym argumentem przeciwników jest to, że nie wnoszą one żadnej wartości. Wbrew pozorom, nauka posłuszeństwa i sztuczek nie wyklucza się, a wręcz dopełnia.
Przede wszystkim, nauka sztuczek wzmacnia więź między psem a właścicielem. Wiele czworonogów nie jest nastawionych na człowieka, który tylko ich ogranicza. Treningi uczą psa, że od człowieka mogą go spotkać miłe rzeczy, a współpraca się opłaca. Staje się bardziej świadomy swojego ciała, stymulujemy jego myślenie, a także… uczymy go posłuszeństwa.
Nauka sztuczek powinna opierać się na szkoleniu pozytywnym. Za wykonanie danej rzeczy nagradzamy pupila przysmakiem dla psa, nie stosując kar, gdy nie chce słuchać. Jeśli pies nie chce wykonać komendy, najprostszym sposobem jest zignorowanie go. Sam przyjdzie szukać uwagi i zrozumie, że posłuszeństwo jest dla niego opłacalne.
Nauka sztuczek to dobra zabawa dla właściciela i dla psa. Skutecznie wzmacniają więź. Należy jednak pamiętać, że są rasy, które uczą się sztuczek dla przyjemności zabawy, ale są też takie, które nauczą się tylko tego, co wydaje im się uzasadnione.
Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem http://www.zoocentrum24.pl/.

dev@dinusiek.pl