HomeDom i WnętrzeNiedroga kuchnia w skandynawskim stylu

Niedroga kuchnia w skandynawskim stylu

Niedroga kuchnia w skandynawskim stylu

Styl skandynawski od lat utrzymuje się na szczycie popularności. Za co kochamy styl rodem z chłodnej Północy? Przede wszystkim za nonszalancką elegancję, kojącą kolorystykę i przytulny charakter, jaki wnosi do mieszkania. Na skandynawską modłę urządzamy nie tylko salony czy sypialnie, ale również kuchnie. Jak tanio urządzić kuchnię w atrakcyjnym, minimalistycznym stylu? Sprawdź!

Kolor i światło

W kuchni, podobnie jak w innych wnętrzach w skandynawskim stylu, ważną rolę odgrywa kolorystyka. W sklepach meblarskich możesz znaleźć multum modnych mebli o białych frontach pozbawionych wyszukanej ornamentyki. Proste meble z drewna doskonale wpisują się w naturalną koncepcję charakterystyczną dla minimalistycznej konwencji. Wybieraj modele o widocznej strukturze drewna, a nie błyszczące laminaty.  Nowoczesne meble kuchenne oferowane przez dobrych producentów zabezpieczane są specjalnymi powłokami, dzięki którym powierzchnia nie wchłania wilgoci i zanieczyszczeń.
Aby stworzyć w swojej kuchni klimat szwedzkiej chatki zadbaj o to, aby do wnętrza dostawało się jak najwięcej światła. Zrezygnuj z ciężkich firanek i zasłon na rzecz niemal przezroczystych materiałów lub jasnych rolet.  Na ścianach sprawdzą się jasne płytki odporne na zabrudzenia i wilgoć. Podłoga w modnym szarym odcieniu ciekawie przełamie monochromatyczność bieli i ciekawie urozmaici przestrzeń.

Siła minimalizmu

Wnętrze w skandynawskiej stylistyce powinno maksymalnie służyć domownikom. Urządzając wymarzoną kuchnię postaw na użyteczne rozwiązania. Zrezygnuj z dekoracji i ozdób na rzecz praktycznych dodatków, takich jak doniczki z ziołami, które wykorzystasz do przygotowania potraw czy efektowne naczynia, które będą zawsze pod ręką, jeśli wywiesić je na haczykach nieopodal kuchenki.
 
 
 
 

dev@dinusiek.pl