HomeZdrowie i UrodaNiepozorna zakrzepica

Niepozorna zakrzepica

Niepozorna zakrzepica

Zakrzepica to podstępna choroba, która do pewnego stadium może przebiegać zupełnie bezobjawowo. W niektórych przypadkach organizm jest w stanie sam poradzić sobie z zakrzepem, rozpuszczając go zanim uniemożliwi swobodny przepływ krwi. Jednak w znacznej części przypadków zakrzep skutecznie przykleja się do ściany naczynia, całkowicie zamykając światło tętnicy lub żyły. Jakie sygnały wysyłane przez ciało powinny być dla Ciebie lampką alarmową? Sprawdź!

Objawy zakrzepicy

W zależności od tego, w jakim naczyniu wytworzył się groźny zakrzep, wyróżniamy zakrzepicę tętniczą oraz żylną. Pierwsza z nich objawia się między innymi uczuciem ucisku w klatce piersiowej, dusznościami, bólem odczuwanym podczas poruszania się, uczuciem mrowienia skóry, częściowymi niedowładami, zaburzeniami mówienia oraz widzenia, zaburzeniami świadomości oraz zawrotami głowy. Skutki nieleczonej zakrzepicy tętniczej mogą być tragiczne – ostatnim stadium choroby jest martwica tkanek.
Do symptomów zakrzepicy żylnej możemy zaliczyć między innymi obrzęk, ocieplenie lub zaczerwienienie kończyn (może pojawić się również niebieskawe zabarwienie skóry) oraz bóle w kończynach.

Nie daj się chorobie!

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy, które mogą świadczyć o występowaniu chorób układu krwionośnego, nie czekaj! Bezzwłocznie skonsultuj się z lekarzem, który wykona usg doppler Warszawa – skuteczne i bezinwazyjne badanie, które pomoże zdiagnozować chorobę już w początkowej fazie rozwoju.


 

dev@dinusiek.pl