HomeDom i WnętrzeNietuzinkowe meble w naszych mieszkaniach

Nietuzinkowe meble w naszych mieszkaniach

Nietuzinkowe meble w naszych mieszkaniach

Pragniemy mieszkać wygodnie i komfortowo – to nie podlega dyskusji. Warto jednak pamiętać o tym, aby kupowane przez nas meble były również funkcjonalne. To szczególnie ważne, kiedy mieszkamy w lokalach blokowych i dysponujemy znacznie ograniczoną ilością przestrzeni.
Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę?
Zanim wybierzemy się na poszukiwani idealnych foteli, puf, szaf czy łóżek zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania. W przypadku niewielkich mieszkań konieczne jest poszukiwanie mebli pozwalających również na wygodne przechowywanie. Najlepiej jeśli będą to meble wielofunkcyjne. Dobrym przykładem okażą się łóżka – obecnie producenci oferują nam wiele interesujących rozwiązań, które z pewnością przypadną nam do gustu! Jaki model okaże się strzałem w dziesiątkę?

Łóżka z dodatkowymi komorami

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy łóżka dedykowane singlom jak i parom – producenci zapewniają nam również szerokie spektrum rozmiarów. Warto szukać modeli z dodatkowymi komorami wewnątrz – idealnie nadają się one do przechowywania pościeli, jak i innych przedmiotów. Alternatywą są łóżka z szufladami, których komory dostępne są z wysokości ramy łóżka – nie ma potrzeby podnoszenia stelaża, aby schować pościel, ubrania.
Aby znaleźć jeszcze więcej dodatkowej przestrzeni w mieszkaniach przyjrzyjmy się krytycznie naszym szafom. Zazwyczaj wykorzystujemy wyłącznie półki i wieszaki. Co z podłogą? Można umieścić na niej kilka pudełek z pokrywkami – z pewnością schowamy w nich ubrania, dodatki, biżuterię, ale także zabawki.
Interesującym rozwiązaniem będą także pufki otwierane. W ich wnętrzu znajdziemy dość powierzchni do przechowywania kabli, ładowarek, baterii – drobiazgów, które powinny być schowane przed dziećmi.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

dev@dinusiek.pl