HomeCiekaweNiezawodność i skalowalność kluczem do sukcesu w branży e-commerce

Niezawodność i skalowalność kluczem do sukcesu w branży e-commerce

Niezawodność i skalowalność kluczem do sukcesu w branży e-commerce

Aby sprzedaż internetowa przynosiła wysokie obroty, e-sklep powinien działać niezawodnie. Objawia się to przede wszystkim błyskawicznym ładowaniem, niezależnie od rodzaju łącza oraz typu przeglądarki. Długotrwałe wczytywanie danych jest w stanie skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów do skorzystania z oferty. Warto już na etapie wczesnego projektu zadbać o odpowiednią wydajność platformy e-commerce.

Bezawaryjna sprzedaż internetowa

Zniecierpliwieni zbyt powolnym ładowaniem się e-sklepu użytkownicy mają do wyboru wiele innych propozycji, dlatego zwykle decydują się w takich sytuacjach na odwiedziny u konkurencji. Aby do tego nie dopuścić, warto od podstaw zlecić zaprojektowanie platformy e-commerce specjalistom. Kluczem do uzyskania bezawaryjności sklepu internetowego jest spełnienie kilku określonych czynników. Warto wybrać niezawodny oraz szybki serwer, na którym działać będzie platforma e-commerce. Strona powinna być zaprojektowana w lekki sposób, pozbawiona zbędnej grafiki oraz innych udziwnień. Zlecenie przygotowania projektu profesjonalnej firmie z okolic Wrocławia daje oprócz tego gwarancję ograniczenia liczby skryptów oraz wykorzystywanych plików, a także pozwala na lepsze uporządkowanie składni kodu strony.

Responsywne e-sklepy

Pomimo znaczącego wzrostu szybkości współczesnych łączy internetowych, tempo wczytywania stron wciąż pozostaje niezwykle istotne. Szybsze przesyłanie danych nie zawsze jest możliwe, gdy klient przegląda ofertę sklepu za pomocą urządzenia mobilnego. Wówczas możliwość zaoszczędzenia transferu jest na wagę złota, w związku z czym szybciej się wczytujące sklepy internetowe mają większą szansę na utrzymanie uwagi klienta. Każda platforma e-commerce powinna brać pod uwagę klientów, którzy korzystają ze smartfonów oraz tabletów. Stały rozwój urządzeń mobilnych sprawia, że zabiegani użytkownicy coraz częściej robią za ich pomocą zakupy. Responsywne dla mniejszych platform sklepy internetowe zapewniają odpowiednią skalowalność, dzięki czemu są w stanie zwiększyć wygodę klientów

dev@dinusiek.pl