HomeDom i WnętrzeNowoczesne okna – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne okna – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne okna – co warto o nich wiedzieć?

Współczesna technika poszła zdecydowanie do przodu – dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Również w dziedzinie stolarki okiennej jako klienci możemy oczekiwań znacznie nowych rozwiązań oraz propozycji firm specjalizujących się w tworzeniu i montażu okien. Co przygotowali dla nas producenci?

Z czego tworzy się obecnie okna?

Z pewnością przede wszystkim warto powiedzieć o nowoczesnych materiałach. Dawniej okna tworzone były z drewna, co mogło powodować rozwarstwianie się ram okiennych wraz z upływem czasu. Dodatkowo drewno kurzyło się po wielu latach kontaktu ze śniegiem, słońcem, zmiennymi temperaturami. Obecnie sytuacja ta jest zupełnie inna – drewno nadal jest chętnie wykorzystywane, jednak jest ono również świetnie konserwowane i chronione licznymi lakierami i bejcami.
Drugim popularnym materiałem był dawniej plastik – obecnie jest on wzmocniony przez liczne tworzywa, które nie tylko wpływają na trwałość ram okiennych, ale i na ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne.
Współcześnie zmieniły się również materiały uszczelnieniowe związane ze stolarką okienną. Obecnie są to przede wszystkim gęste pianki, które szczelnie wypełniają wszelkie nierówności w ścianach, skutecznie zatykając dziury.
Czytaj więcej na okna-internorm.pl.

Tags

dev@dinusiek.pl