HomeCiekaweNowocześnie i z pomysłem

Nowocześnie i z pomysłem

Nowocześnie i z pomysłem

Do lamusa odchodzą zatłoczone sklepy, obsługiwane przez niemiłych sprzedawców, ze słabą lokalizacją i jeszcze słabszymi godzinami otwarcia. Świat podbijają sklepy internetowe i jest ku temu mnóstwo dobrych powodów!

Minimalistycznie? A może kolorowo?

Sklep w sieci zaczyna się od pomysłu. Projektowanie sklepów internetowych łączy w sobie wiele koncepcji: oczekiwania docelowych klientów, pragnienia właściciela przyszłej domeny, wreszcie: idee projektantów, poparte szerokim doświadczeniem i wyczuciem rynku. W efekcie powstaje szczególny, oryginalny design, charakterystyczny dla tego konkretnego sklepu i zapadający w pamięć odwiedzającym stronę. To bardzo ważny aspekt: wśród setek przeglądanych dziennie stron i portali, to właśnie Wasz sklep internetowy ma najczęściej przypominać się internautom. Można to osiągnąć na wiele sposobów, z czego design – nowoczesny, profesjonalny, minimalistyczny albo, wręcz przeciwnie, bardzo bogaty – jest tylko jednym z wielu.

Prosto i łatwo

innym sposobem jest zapewnienie łatwości korzystania ze strony. Projektowanie sklepów internetowych to nie tylko wygląd – to także podłączenie możliwości opłaty za zakupy online, integracja z firmami kurierskimi, powiązanie z portalami społecznościowymi. Dzięki tym metodom zakupy nie będą sprawiać klientom żadnych problemów, co więcej – łatwo będą mogli oni pochwalić się nową zdobyczą, chociażby publikując ją na swoim portalu, podlinkowując jednocześnie do Waszej strony. Co więcej, projektowanie sklepów internetowych to także pozycjonowanie – dzięki temu Wasz sklep pojawi się znacznie częściej w wyszukiwarce, co z kolei pozwoli go łatwo znaleźć. Ponieważ jako internauci zwykle ograniczamy się tylko do kilku wyników wyszukiwania, warto jest dopilnować, by Wasza strona pojawiała się jak najszybciej.

Nieważne ile, ważne jak

Nie ma znaczenia, czy w Waszym sklepie pojawi się setka produktów, tysiąc, czy może tylko kilkanaście. Dobrze stworzona strona zaprezentuje każdy z nich w elegancki, przyciągający wzrok sposób, co więcej – pozwoli Wam bez trudu dodawać nowe towary, nie zaburzając całego designu. Zakupy w Waszym sklepie będą przyjemnością, a klienci – zachęceni wyglądem i prezentacją – chętnie dodadzą Waszą stronę do ulubionych zakładek.
Artykuł przygotowany na podstawie materiałów dostarcoznych przez agencję Iguana Studio

dev@dinusiek.pl