HomeZdrowie i UrodaOdchudzanie za pomogą liposukcji – czy to dobre rozwiązanie?

Odchudzanie za pomogą liposukcji – czy to dobre rozwiązanie?

Odchudzanie za pomogą liposukcji – czy to dobre rozwiązanie?

W ciągu ostatnich trzech dekad w Europie aż trzykrotnie wzrosła liczba osób borykających się z problemem nadwagi i otyłości, dlatego stale rośnie zainteresowanie chirurgicznymi zabiegami, które pozwalają pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z organizmu. Od wielu lat jedną z najpopularniejszych procedur medycznych w zakresie chirurgii plastycznej jest liposukcja. Postanowiliśmy się przyjrzeć, czy to dobry sposób na odchudzanie.
Zabieg odessania tłuszczu, czyli liposukcja, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Według statystyk Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych operacja ta zajmuje trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w klinikach chirurgii plastycznej. Każdego roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych wykonuje się ponad 200 tysięcy zabiegów liposukcji. Zainteresowanie tą procedurą jest ogromne również w naszym kraju, co potwierdzają chirurdzy znad Wisły – liposukcja jest jednym z najbardziej popularnych sposobów modelowania sylwetki w Polsce.

Kto jest idealnym kandydatem do zabiegu liposukcji?

Liposukcja dość często uważana jest za zabieg odchudzający, tymczasem chirurdzy podkreślają, że to nie jest operacja o działaniu stricte odchudzającym. „Odsysanie, czyli modelowanie sylwetki, to nie jest odchudzanie. Choć na wadze też się traci. Możemy odessać 4-4,5 litra tłuszczu maksymalnie. Dla osoby, która ma 20 kg nadwagi, to żaden efekt odchudzający. Natomiast jeśli tej nadwagi jest, powiedzmy, 10 kg, tylko brzuszek sterczący, odstające biodra, czy bryczesy, to zyskuje ewidentnie. 4 litry tłuszczu to ok. 3 kg, traci więc 3 kg z nadprogramowych 10 kg” – podkreśla dr Marek Szczyt w rozmowie z portalem natemat.pl i dodaje: „Natomiast dla osoby z otyłością utrata 3 kg będzie praktycznie niezauważalna i, jak się postara, to tę utratę jest w stanie nadrobić w trzy dni”.
Liposukcja przez wielu lekarzy traktowana jest jako zabieg niwelujący niedostatki figury. Zadaniem liposukcji jest wymodelować ciało poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w konkretnej partii ciała. Operacja przyniesie najlepsze efekty u pacjentów o normalnej budowie ciała, którzy borykają się z fałdkami tłuszczu w niektórych partiach ciała. Za pomocą liposukcji można wymodelować brzuch, biodra, pośladki czy uda. Ponadto zabieg wykonywany jest na takich obszarach ciała jak boki, plecy oraz ramiona. Liposukcja jest skutecznym sposobem leczenia ginekomastii rzekomej (czyli tłuszczowej) u mężczyzn.
Liposukcja pozwala osiągnąć efekty często niedostępne przy bardziej konwencjonalnych metodach odchudzania. Istnieją partie ciała wyjątkowo „oporne” na działanie ćwiczeń fizycznych czy diet odchudzających, między innymi brzuch czy uda. Liposukcja w prosty i szybki sposób pozwala wymodelować te partie ciała przy stosunkowo niskim ryzyku powikłań. Liposukcja doskonale sprawdza się jako metoda podkreślenia talii czy pośladków. O tym jak długo utrzymują się efekty liposukcji przeczytasz tutaj: www.tourmedica.pl/informacje/jak-dlugo-utrzymuja-sie-efekty-liposukcji/

Liposukcja – zalecenia pooperacyjne

Liposukcja może poprawić wygląd wielu partii ciała. Kobiety często czują się skuszone wizją szybkiego odessania tłuszczu bez rygorystycznych diet i bez wyciskania z siebie siódmych potów na siłowni, jednak należy pamiętać, aby po operacji nie wpaść w pułapkę i nie powrócić do dawnych nawyków. „Wprawdzie usunięte komórki tłuszczowe już nigdy się nie odrodzą, ale te, które pozostały, chętnie się nadmiernie rozwiną i zajmą miejsce starych komórek tłuszczowych. Może to spowodować zdeformowanie sylwetki. Tłuszczu nie ma bowiem w miejscach odessanych, ale w innych będzie narastał, tworząc nieregularne wałki i bardzo widoczne zgrubienia” – tłumaczy w rozmowie z „Poradnikiem Zdrowie” dr Jacek Rogala.
Kiedy już okres rekonwalescencji minie, a pacjent wróci do pełnej sprawności, warto rozważyć aktywność fizyczną, która pozwoli utrzymać efekty liposukcji przez długi czas. „Warto wiedzieć, że taka operacja może całkowicie zmienić życie” – dodaje dr Rogala, sugerując, aby po zabiegu przestrzegać diety i uprawiać gimnastykę.

dev@dinusiek.pl

https://promyana-bg.org/o-czym-trzeba-pamietac-wybierajac-hulajnoge-elektryczna/ https://benmeirovitz.com/pierwsze-lekcje-jazdy-na-koniu/ https://banbanbook.com/nauka-jazdy-konnej-od-podstaw/