HomeZdrowie i UrodaOdzież po liposukcji- czego mogłeś nie wiedzieć?

Odzież po liposukcji- czego mogłeś nie wiedzieć?

Odzież po liposukcji- czego mogłeś nie wiedzieć?

Zmiana trybu życia, odżywiania i podejścia do aktywności fizycznej, to nieraz za mało, by zgubić zbędne kilogramy z problematycznych partii ciała, takich jak brzuch czy boczki lub uda. Wiele pań zmaga się także z tłuszczem nagromadzonym na ramionach. Być może dobrym pomysłem, by rozwiązać taki problem będzie liposukcja. Dziś w naszym kraju mamy wielu doświadczonych lekarzy, którzy profesjonalnie mogą wykonać ten zabieg z minimalnym ryzykiem. By nie dopuścić do tego, by coś negatywnego przydarzyło się nam po zabiegu, lekarz założy nam specjalną odzież po liposukcji, którą trzeba będzie nosić minimalnie przez 3 tygodnie.

Jakie role pełni odzież po liposukcji?

Po odessaniu tłuszczu, którego może być nawet kilka litrów, na wybranej partii ciała pozostaje luźna skóra. By mogła ona się szybko i skutecznie wchłonąć, używa się właśnie specjalnej odzieży po liposukcji, który wywiera na ciało delikatny nacisk oraz poprawia cyrkulację krwi w tkankach. To sprawia, że powoli, ale sukcesywnie można się pozbyć nawisu skóry. Pod skafandrem ciało nabiera jędrności, a im dłużej go nosimy, tym lepsze będą wyniki. Niekiedy staje się konieczne przedłużenie noszenia takiej odzieży nawet do kilku miesięcy, ale na pewno warto, dla pięknego efektu po operacji. Na szczęście obecnie produkowana odzież po liposukcji jest wykonana z materiałów, które umożliwiają komfortowe używanie. Przepuszcza ona powietrze, a nawet można bez jej zdejmowania korzystać z toalety. Konieczne jest przyzwyczajenie się do takiej dodatkowej warstwy, zakładanej nam od razu po operacji, ale naprawdę warto.

Inne ważne funkcje specjalnej odzieży.

Po liposukcji oczywiście pozostają drobne ranki, jednakże bezpośrednio po operacji sączy się z nich płyn tkankowy z krwią. Gdyby pozostawiać sprawy gojenia się takich miejsc samym sobie, kobieta po liposukcji doczekały się licznych obrzęków i siniaków, które długo się goją. Uciskowa odzież po liposukcji pomaga skutecznie temu zapobiec, a także chroni przed zatorami i zakrzepami, która także mogą być skutkiem ubocznym takiego zabiegu. Trudno stwierdzić ogólnie, na jak długi czas będzie konieczne założenie takiej odzieży. Lekarz twierdzi to w trakcie zabiegu, a zależy to zarówno od tego, ile tkanki tłuszczowej zostało usunięte jak i od stanu jędrności skóry pacjenta. Na przykład bardzo młode pacjentki z pewnością będą mogły nosić taki skafander krócej, dzięki temu że ich skóra ma szybszą zdolność do regeneracji i wchłaniania się. Oczywiście to tylko pewien przykład, ale z góry trudno stwierdzić, co zadecyduje lekarz w danym przypadku. Jedno jest pewne, że trzeba taką odzież uciskową nosić przez tak długi czas, jak zaleci lekarz i trzeba to robić przez całą dobę. Od tego w dużej mierze zależy efekt po zabiegu.
Artykuł stworzony na polecenie strony https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.

dev@dinusiek.pl