HomeCiekaweOpakowania prezentowe – co wybrać?

Opakowania prezentowe – co wybrać?

Opakowania prezentowe – co wybrać?

Dawanie prezentów to niezwykle miły zwyczaj – najczęściej obdarowujemy się z okazji urodzin, imienin, ślubów, narodzin dziecka. Ważne jest, aby prezent był dawany od serca – powinien być dopasowany do okoliczności i relacji, jakie wiążą nas z osobą obdarowywaną. Samo kupno prezenty nierzadko nie sprawia nam większego problemu – znacznie trudniej jest nam zadbać o to, aby był on odpowiednio opakowany!

Torebki do pakowania

Istnieje wiele możliwości związanych z pakowaniem podarunków dla osób bliskich. Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych jest zastosowanie toreb ozdobnych, które znajdziemy w kwiaciarniach, sklepach papierniczych, supermarketach. Torby ozdobne tworzone są przez producentów w Polsce – dopasowane są one nie tylko do różnorodnych okazji, ale i rozmiarów samego prezentu. Torby wykonywane są ze sztywnego papieru gładkiego lub zdobionego. Ich dno jest dodatkowo wzmocnione i zabezpiecza prezent przed przedarciem torebki. Dzięki wzmocnionemu dnu możliwe jest także uzyskanie sztywniejszej formy torebki i jej równego kształtu.
Obecnie możliwy jest zakup torebek o jednolitym kolorze, wzorach nawiązujących do konkretnych świąt (Np. Bożego Narodzenia), torebek z motywami kwiatowymi i wiele innych. Wiele z oferowanych przez producentów towarów dedykowana jest także dzieciom – torebki są ozdabiane motywami postaci z bajek.

Samodzielne pakowanie prezentu

Posiadając nieco wolnego czasu możemy pokusić się o samodzielne zapakowanie prezentu. Wystarczy odrobina cierpliwości i odpowiednie dodatki! Aby zapakować prezent musimy posiadać: kolorowe papiery do pakowania, fizelinę, rafię, pistolet do kleju na gorąco, suszone liście, kwiaty, kępki mchu, niewielkie koraliki, laski cynamonu – wszystko jest dozwolone! Podczas pakowania musimy uważać na to, aby klej miał czas na wyschnięcie. Podczas klejenia usuwajmy na bieżąco również nitki kleju ciągnące się za elementami przyklejanymi.

dev@dinusiek.pl