HomeZdrowie i UrodaOrtezy na opadającą stopę – kiedy są niezbędne i na co zwracać uwagę wybierając je?

Ortezy na opadającą stopę – kiedy są niezbędne i na co zwracać uwagę wybierając je?

Ortezy na opadającą stopę – kiedy są niezbędne i na co zwracać uwagę wybierając je?

W dzisiejszych czasach każdy człowiek ma jakieś problemy. Czasem dotyczą one sfery zawodowej, uczuciowej, a innym razem jest to związane typowo ze zdrowiem danej osoby. W Polsce nadal jest cała masa problemów zdrowotnych, o których ciągle mówi się zbyt mało lub wcale. Jednym z nich jest przykładowo opadanie stopy.

Skąd bierze się problem opadającej stopy?

Osoby, które w przeszłości przeszły udar, często cierpią na neurologiczne schorzenie, jakim jest właśnie opadająca stopa. Współcześnie dotyka to około 20% spośród osób po udarze. Wtedy to jedyny rozwiązaniem jest wyposażenie się w ortezę na opadającą stopę. Trzeba być świadomym, że ortezy na opadającą stopę konieczne stają się także w innych okolicznościach, niż po udarze, przede wszystkim, choćby po urazie rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsianego, urazu uszkodzenia mózgu, rozszczepu kręgosłupa, czy także, kiedy wystąpi mózgowe porażenie dziecięce.

Czym właściwie są ortezy na opadającą stopę?

Aby móc w pełni zrozumieć istotę problemu niezbędne będzie zrozumienie, czym tak naprawdę są ortezy na opadającą stopę oraz jaka dokładnie jest ich funkcja. Każda orteza ma za zadanie przede wszystkim spowodować, że w momencie jej nałożenia nastąpi odpowiednie ułożenie stopy u danej osoby. W wielu przypadkach pomaga ona również w lepszym poruszaniu się oraz przyspieszeniu tego procesu.

Jak wybrać odpowiednią ortezę na opadającą stopę?

Na rynku jest dostępnych całkiem spora ilość ortez, jednak nie każda daje odpowiedni rezultat. Widać to głównie po cenie, gdyż w tym zakresie można spotkać się również ze sporymi wahaniami. Jednak nie warto decydować się na te najtańsze produkty, gdyż zazwyczaj mocno odbija się to na ich jakości. Poza tym najlepiej, aby ortezy na opadającą stopę były jak najlżejsze oraz aby ich użytkowanie było wygodne. Najbardziej cenione firmy produkujące tego typu produkty, decydują się na wyposażenie ortez w dodatkowe wkładki na łydki oraz goleń. W ten sposób ich użytkowanie staje się łatwiejsze i skuteczniejsze.

dev@dinusiek.pl