HomeZdrowie i UrodaOryginalne smaki w Twojej kuchni

Oryginalne smaki w Twojej kuchni

Oryginalne smaki w Twojej kuchni

Dobieranie smaków w kuchni opiera się zazwyczaj na preferencjach i wyczuciu smaku kucharza. Niewiele osób sięga po oryginalne przyprawy czy składniki do potraw. Zazwyczaj bowiem polegamy na tym co już znamy, a nie jest to nic co mogło by zaskoczyć domowników, którzy są już przyzwyczajeni do tego co zamierzamy ugotować.

Oryginał w kuchni

Są dodatki, które zostały zapomniane w kulinariach na wiele lat. Przykładem jest chrzan tarty, którego mało kto używa w oryginalnej wersji. Zazwyczaj kupuje się chrzan tarty w słoiku, z dodatkami lub bez, w każdym razie nie jest on samodzielnie starty, smakuje więc inaczej. Znacznie delikatniej.
Chrzanu tartego używano dawniej głownie do mięs i jaj. Nadawał on bowiem niepowtarzalnej goryczy i pikantności potrawie. Później stopniowo zaprzestano samodzielnym wyrobom.

Jak zrobić dobry domowy chrzan tarty

Aby przygotować chrzan w warunkach domowych wcale nie trzeba się specjalnie wysilać. Wystarczy mieć korzeń chrzanu oraz zwykłą tarkę, a także śmietanę, majonez lub nawet mleko. Najlepiej było by gdyby sam korzeń chrzanu pochodził z domowego ogrodu, jednak jak wiadomo nie każdy ma taką możliwość. Warto więc kupić chrzan u lokalnego sprzedawcy lub na targu.
Korzeń należy zetrzeć na tarce o małych oczkach, a następnie dodać do niego śmietanę lub majonez według uznania. W ten sposób można regulować jego pikantność oraz dobrać odpowiedni poziom smaku. Produktu nie poleca się podawać dzieciom bowiem domowy wyrób ma smak bardzo intensywny i raczej dziecku nie zasmakuje, może natomiast podrażnić przełyk.

Do czego?

Chrzan można stosować do potraw z jajek, to jest najbardziej popularne podanie, zwłaszcza przy okazji Świąt Wielkiej nocy. Można dorzucić odrobinę do sałatki z mięsem, a nawet do zupy. Żurek z dodatkiem chrzanu smakuje na prawdę świetnie.
Chrzan tarty to doskonały dodatek, zawierający przy okazji właściwości lecznicze. Zawiera w składzie wiele mikroelementów oraz jest bakteriobójczy w podobnym stopniu co czosnek. Warto więc dodać odrobinę podczas choroby.
Chrzan tarty znaleźć można w Sklepie Vitapol

dev@dinusiek.pl