HomeZdrowie i UrodaPiękne dłonie

Piękne dłonie

Piękne dłonie

O dłoniach często mówimy, że są one wizytówką człowieka. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. O ile określone rysy twarzy mogą się komuś podobać lub nie i jest to raczej indywidualna kwestia, o tyle definicja zadbanych dłoni jest raczej jednoznaczna. Na co należy więc zwrócić uwagę, jeśli chcemy, żeby nasze dłonie godnie nas reprezentowały jako nasze wizytówki?

Manicure

Zarówno panie jak i panowie powinni zadbać o swoje paznokcie. Przede wszystkim muszą być one czyste, gładkie i krótkie (u kobiet dozwolona jest nieco dłuższa płytka, ale bardzo długie paznokcie nie są w dobrym guście). Dodatkowo panie mogą pozwolić sobie na pokrycie płytki lakierem. Jeszcze do niedawna był to proces mało trwały, przez co trzeba go było często powtarzać i manicure sprawdzał się raczej u kobiet, które były mało aktywne i narażały lakieru na odpryskiwanie i ścieranie.
Dzisiaj jest już inaczej, a to wszystko dzięki nowoczesnym technologiom, które dotyczą również lakierów. Od pewnego czasu niezwykle popularny jest manicure hybrydowy, cechujący się dużą trwałością, dzięki działaniu lampy UV, która utwardza lakier na płytce paznokcie. Jeszcze nowocześniejszym rozwiązaniem jest lakier winylowy. Dzięki niemu możemy cieszyć się trwałym manicure bez potrzeby używania lampy UV. Lakier winylowy utwardzamy bowiem dzięki zwykłemu światłu. Jest to więc jeszcze wygodniejsze, bardziej komfortowe rozwiązanie.

Nawilżenie

Ładnie pomalowane paznokcie to nie wszystko. Nie będą wyglądać dobrze na dłoniach, które są przesuszone, popękane, a w dodatku twarde i szorstkie w dotyku, co jest nieprzyjemne podczas witania się z nowo poznanymi osobami. Narażamy skórę dłoni na przesuszenie przez wiele niesprzyjających czynników – częste mycie, suszenie suszarką, a zimą również mróz. Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest używanie odpowiednich kosmetyków. Przede wszystkim zawsze miejmy przy sobie nawilżający krem do rąk i smarujmy nim skórę dłoni po ich umyciu, zmywaniu naczyń czy w innych momentach dnia. Możemy wybrać taki kosmetyk, który będzie miał przyjemny, kojący zapach, poprawiający nam humor.
Raz na jakiś czas warto również zafundować naszym dłoniom odżywczą maskę do rąk. Nakładamy taki kosmetyk na skórę dość grubą warstwą i pozostawiamy na kilka godzin – najlepiej zrobić to przed snem.
Dłonie są wizytówką człowieka i dlatego warto dobrze o nie zadbać. Oczywiście, absolutną podstawą jest higiena – nie ma nic gorzej świadczącego o człowieku niż brud za paznokciami czy plamy na rękach.
Duży wybór lakierów znajdziesz po adresem http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014

dev@dinusiek.pl