HomeMotoryzacjaPłyny eksploatacyjne – czym grozi ich brak lub niska jakość?

Płyny eksploatacyjne – czym grozi ich brak lub niska jakość?

Płyny eksploatacyjne – czym grozi ich brak lub niska jakość?

Większość z nas nie zwraca dużej uwagi na to, jak zachowuje się i działa nasz samochód – poza corocznymi kontrolami i przeglądami rzadko kiedy samodzielnie sprawdzamy układy wychodząc z założenia, że z pewnością dostrzeżemy awarię kiedy tylko się pojawi. Takie myślenie może jednak doprowadzić do tragedii!
Do najczęściej zaniedbywanych płynów eksploatacyjnych bez wątpienia należy olej silnikowy. Jego niska jakość lub brak bardzo szybko doprowadzi do zacierania się elementów silnika i do jego całkowitego zepsucia. Naprawa tego elementu samochodu może wynieść tyle… co wartość używanego samochodu! Co powinno nas zaniepokoić? Z pewnością wszelkie niepokojące odgłosy z komory silnika, jak również jego nierównomierna praca, szarpanie.
Drugim istotnym płynem jest płyn chłodniczy. Jego brak bardzo szybko doprowadzi do przegrzania kolejnych elementów pod maską, co może skutkować nawet zapłonem! Regularne sprawdzanie ilości płynu chłodniczego jest niezbędne dla naszego bezpieczeństwa.
Płynem o którym również często zapominamy to płyn do spryskiwaczy. Jego brak jest szczególnie niebezpieczny podczas zimy.

Gdzie najlepiej kupować płyny eksploatacyjne?

Wszelkie niezbędne płyny eksploatacyjne znajdziesz w sieci. Sklep motoryzacyjny eport2000.pl oferuje niskie ceny i szybką wysyłkę!

dev@dinusiek.pl

https://xann.pl/sitemap https://venndo.pl/lot-balonem-do-kapadocji-wakacje-2022/ https://atmlive.pl/nieplanowana-wycieczka-do-kapadocji/