HomeDom i WnętrzePokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Pokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Pokój dla osoby starszej – o czym pamiętać?

Wyposażenie pokoju dla osoby starszej to spore wyzwanie – pomieszczenie to niejednokrotnie jest jedyną ostoją spokoju i ciszy, miejscem, gdzie starsza osoba może czuć się bezpiecznie. Warto zadbać o to, aby wybrane meble były jednocześnie eleganckie, trwałe i funkcjonalne. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Łóżko z elektrycznym stelażem – wygoda i komfort

Bez względu na wielkość pomieszczenia musimy umieścić w nim wygodne łóżko jednoosobowe, szafę, niewielką komodę, wygodny fotel, stoliczek. Wybór mebli nie będzie łatwy – warto jednak postawić na wysoką jakość. Dobrym rozwiązaniem będą meble z litego drewna. Jest ono odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, ścieranie. Dodatkowo dostępne jest w wielu interesujących kolorach. W przypadku łóżka z litego drewna konieczne będzie zakupienie też odpowiedniego materaca – warto zapytać seniora, jakie są jego preferencje. Jeśli osoba starsza nie porusza się samodzielnie najlepszy będzie materac hamujący powstawanie odleżyn. Wiele interesujących modeli łóżek posiada elektrycznie sterowany stelaż – to dobre rozwiązanie dla osób starszych, nieporuszających się samodzielnie.
Niezbędny okaże się także wygodny fotel, w którym osoba starsza będzie mogła odpoczywać, czytać książki, oddawać się hobby.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

dev@dinusiek.pl

https://chuck.com.pl https://opentstreetmap.org https://toqot.pl