HomeDom i WnętrzePokój nastolatka – urządźmy go z głową

Pokój nastolatka – urządźmy go z głową

Pokój nastolatka – urządźmy go z głową

Urządzanie pokoju dziecka to ni lada wyzwanie, szczególnie kiedy w domu mieszka rezolutny nastolatek. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje warto usiąść przy wspólnym stole i przedyskutować możliwości rodziców i potrzeby dziecka. Być może dzięki temu uda się nam osiągnąć konsensus i stworzyć przestrzeń przytulną i funkcjonalną. Od czego zacząć?

Kolory, oświetlenie

Podstawą jest dobranie odpowiedniej kolorystyki i oświetlenia w pomieszczeniu. Musimy pamiętać, że pokój dziecka to nie tylko sypialnia, ale przede wszystkim pomieszczenie przeznaczone do relaksowania się i do nauki. Zadbajmy o to, aby wnętrze było przestronne, jasne i pełne naturalnego światła. Warto również zainstalować kilka punktów sztucznego oświetlenia: na suficie, w miejscu gdzie znajdować się będzie łóżko, biurko. Dzięki temu dziecko również po zmroku będzie mogło komfortowo czytać czy pracować przy komputerze.
W pokoju powinno znaleźć się wygodne łóżko, biurko do czytania i odrabiania lekcji i przynajmniej jedna szafa czy komoda. Komody młodzieżowe dostępne są w zróżnicowanych kolorach i wzorach, dzięki czemu z pewnością każdy nastolatek wybierze coś dla siebie. Wybierając klasyczne szafy sprawdźmy, czy zmieszczą one nie tylko ubrania czy dodatki, ale czy pozwolą na umieszczenie dodatkowych pudełek do przechowywania drobiazgów na swoim dnie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

dev@dinusiek.pl