HomeDom i WnętrzePomysły na prezent do domu

Pomysły na prezent do domu

Pomysły na prezent do domu

Tak zwana parapetówka, czyli impreza w nowym mieszkaniu albo ślub to dobre okazje, aby podarować komuś coś do domu. Czym mogłoby być to „coś”? Pomysłów możemy mieć naprawdę bardzo wiele.

Lampy designerskie

Jeśli ktoś już wprowadził się do mieszkania, możemy zakładać, że ma w nim jakieś oświetlenie. Raczej nie pogardzi jednak oryginalną, piękną, nietypową lampą. Takie właśnie często są lampy designerskie, więc warto przemyśleć ich obsadzenie w zaszczytnej roli prezentu na nowe mieszkanie.
Dobrze, jeżeli widzieliśmy wcześniej zdjęcia zajmowanego przez znajomego mieszkania. Wówczas możemy dopasować styl lampy designerskiej do jego wnętrza.

Stopery do drzwi

Niektóre mieszkania w blokach są tak niewielkie, że na stałe otwieramy w nich drzwi, na przykład do kuchni. Stare drzwi lubią się jednak same zatrzaskiwać. Dobrym pomysłem na rozwiązanie tej niedogodności jest umieszczenie w nich stopera do drzwi.
Stopery są niewielkimi poduszkami, wypełnionymi czymś stosunkowo ciężkim. Oprócz funkcji praktycznej pełnią zatem również rolę dekoracyjną. Warto zorientować się, czy nasz znajomy na właśnie taki problem z drzwiami, a jeśli tak to kupić mu taki niewielki prezent. Nie obciąży to zbytnio naszego budżetu, a jednocześnie stopery są czymś, czego ludzie sobie często nie kupują, ponieważ uważają to za zbytek.

Garnki i patelnie

Młode małżeństwo, które dopiero rozpoczyna wspólne życie w jednym mieszkaniu często nie posiada podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Tymczasem trzeba coś jeść. Warto sprawić więc nowożeńcom dobrą patelnię lub garnek – na pewno im się one przydadzą.

Kieliszki

O ile o garnkach pomyślą czasem rodzice i sprawią je swoim dzieciom, często kieliszki są tym, czego brakuje w mieszkaniu. A nawet jeśli młodzi posiadają na przykład kieliszki do czerwonego wina, możemy dokupić im kieliszki do szampana czy do martini.

Alkohol

Wręczając kieliszki, warto również załączyć do nich płyn, który z powodzeniem może stać się ich zawartością. Wino, likier, whisky – wybór alkoholu uzależnijmy przede wszystkim od preferencji smakowych obdarowywanych.

Zegar

Dodatkiem, którego również często brakuje w świeżych mieszkaniach jest zegar. Tymczasem, rzecz jasna, niezwykle ważne jest, aby był on umieszczony właściwie w każdym pomieszczeniu. Dzięki jednemu zerknięciu w jego tarczę podczas porannej toalety czy szykowania śniadania będziemy wiedzieć, ile minut pozostało nam jeszcze do wyjścia z domu.
Sprawmy więc osobie, którą idziemy odwiedzić ładny zegar. Znów dobrze, jeśli wiemy mniej więcej w jakim stylu urządzone jest mieszkanie lub dom. Wówczas łatwiej będzie na dobrać odpowiedni czasomierz. Jeśli tego jednak nie wiemy – zdecydujmy się na jakiś uniwersalny model, który będzie dobrze komponował się zarówno w klasycznym, jak i ultranowoczesnym wnętrzu.
Przed pójściem na parapetówkę albo ślub warto więc porządnie zastanowić się nad prezentem, jaki możemy komuś sprawić. Starajmy się, aby pasował on stylem do reszty mieszkania, ładnie, estetycznie wtapiał się w kompozycję.
Lampy designerskie do twojego domu znajdziesz na stronie http://www.homegardenart.pl/pl/c/Lampy/144.

dev@dinusiek.pl

https://www.gama-sklep.com.pl/a/13-stylowe-meble-do-salonu https://kb-direct.pl/jak-stworzyc-wartosciowe-sniadanie/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/101-jasna-lazienka