HomeCiekawePoznaj mity dotyczące zmiany sprzedawcy energii!

Poznaj mity dotyczące zmiany sprzedawcy energii!

Poznaj mity dotyczące zmiany sprzedawcy energii!

Planujesz zmianę sprzedawcy energii i wiele na ten temat słyszałeś. Martwisz się, że zamiast oszczędności na rachunkach, otrzymasz w gratisie dodatkowe kłopoty, a przecież i tak masz sporo na głowie. Nic bardziej mylnego!
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które z pewnością zadawałeś sobie w głowie podczas swoich przemyśleń.
– Zmianę operatora możesz dokonywać niezliczoną ilość razy! Wiąże Cię natomiast umowa terminowa, identyczna jak w przypadku umowy z operatorem sieci komórkowej.
– Zmiana dostawcy energii, nie powoduje przerwy w dostawie prądu. Nowa umowa powinna wejść w obieg w tym samym momencie , w którym wygasa stara. Za cały proces odpowiedzialny jest Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD).
– Nie martw się o wzrost cen! Po zmianie sprzedawcy opłaty za energię nie ulegną podwyższeniu. Urząd Regulacji Energetyki to organ, który ustanawia i sprawuje pieczę nad wysokością stawek.
– Proces zmiany operatora nie trwa w nieskończoność i zamyka się w miesiącu, często nawet krócej!
– Jeśli nie chcesz, nie musisz mieć dwóch oddzielnych faktur. Wybierz dostawcę, który ma podpisaną umowę dystrybucji dla kompleksowej umowy z akceptowanym przez Ciebie dostawcą energii.
Zastanów się nad swoimi obawami! Może warto jest je pokonać, na rzecz korzystniejszej oferty i zmniejszenia przez to wydatków!

dev@dinusiek.pl