HomeCiekawePrzemyślany wystrój pokoju dziennego kluczem do sukcesu

Przemyślany wystrój pokoju dziennego kluczem do sukcesu

Przemyślany wystrój pokoju dziennego kluczem do sukcesu

Pokój dzienny to zazwyczaj główna przestrzeń mieszkalna, gdzie wykonujemy najróżniejsze czynności. Tak naprawdę to właśnie w tym pomieszczeniu rozpoczynamy dzień i kończymy swoją aktywność, przenosząc się na wygodną sofę w celu zrelaksowania się. Tak więc jest to niezwykle funkcjonalne miejsce, gdzie nie tylko wypoczywamy, ale także pracujemy, uczymy się, spożywamy posiłki, przyjmujemy gości, bawimy się oraz organizujemy seanse filmowe. Jak więc sprawić, aby panował w pokoju dziennym odpowiedni klimat i wszystko było na właściwym miejscu?

Podział strefy a aranżacja pokoju dziennego

Podczas planowania wystroju wnętrza, warto na wstępie podzielić pomieszczenie na strefy funkcjonalne, dzięki czemu możliwe staje się korzystanie z wyodrębnionych przestrzeni jednocześnie. Jako, że w pokoju dziennym zwykle znajduje się telewizor, to warto w jego pobliżu ustawić wygodne sofy wraz ze stolikiem, gdzie będzie można dodatkowo przyjmować gości. Nieopodal można zainstalować kominek, dzięki czemu wypoczynek stanie się znacznie przyjemniejszy.
Jeśli pracujemy w pokoju dziennym, to warto wyznaczyć sobie strefę biurową, gdzie umieścimy biurko oraz sekretarzyk. Przestrzeń jednak ta musi być dobrze przemyślana, aby nie zakłócić funkcjonowania oddzielnych stref. Kable powinny być odpowiednio pospinane, dokumenty poukładane, a dodatkowo warto zamocować podkładki pod meble.

Odpowiednie zabezpieczony parkiet to podstawa, zainwestuj w podkładki pod meble

Podłoga to element, który narażony jest na częstą eksploatację oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia, więc warto zadbać o jej jakość. Mając w pokoju dziennym panele, trzeba też liczyć się z tym, że stosunkowo łatwo i szybko osiada na nich kurz. Dlatego też wymaga regularnej pielęgnacji. Najlepiej stawiać w tym przypadku na przeznaczane do parkietów preparaty myjące oraz impregnujące, jeśli chcemy przez dług czas cieszyć się ich nienagannym wyglądem. Jeśli nie uśmiecha nam się widok porysowanego parkietu, to zaleca się zakup podkładek pod meble. Pełnią one funkcję ochronną i zabezpieczają przed uszkodzeniem materiału, z którego wykonana jest podłoga. Jest to niewielki koszt, a dzięki temu można liczyć na to, że parkiet posłuży nam znacznie dłużej i to w świetnym stanie. Dostępne są także specjalne emulsje impregnujące, które skutecznie zabezpieczą panele przed niekorzystnym działaniem wilgoci, a ponadto przedłużą trwałość podłogi. Jednak jest to już znacznie wyższy koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Tradycyjne podkładki pod meble również świetnie się sprawdzają, więc na początek warto zainwestować w tego typu ochronę.
Podkładki pod meble znajdziesz na stronie Maximat.pl

dev@dinusiek.pl