HomeCiekawePrzygotuj dziecko do jazdy konnej

Przygotuj dziecko do jazdy konnej

Przygotuj dziecko do jazdy konnej

Twój maluch fascynuje się wszystkim, co wiąże się z końmi i dąży do kontaktu z tymi wyjątkowymi zwierzętami? Nawet jeśli ma zaledwie kilka lat, warto zaproponować mu prawdziwą przygodę w świecie stadniny. Małe dziecko nie jest jeszcze gotowe do jazdy konnej, ale możemy przecież pokazywać mu konie i ich świat. W większości przypadków fascynacja fikcyjnymi kucykami i końmi z kreskówek rozwinie się w pasję na całe życie.

Pierwsze wycieczki i oprowadzanki

Żeby oswoić malucha z końmi, najlepiej jest udać się na wizytę do zaprzyjaźnionej stadniny, gdzie panuje rodzinna atmosfera, gdzie często goszczą dzieci. Na takie wycieczki możemy zabierać już niemowlęta w wózku. Niech obserwują z daleka konie i ich zachowania. Niech nabierają odwagi do bycia w pobliżu tych wspaniałych zwierząt.
Natomiast trzylatkowi zaproponujmy już oprowadzankę, która może okazać się dla niego cudowną zabawą i niezwykłym doznaniem. Zadbajmy o to, żeby zwłaszcza pierwszym przejażdżkom towarzyszył spokój. Nie zmuszajmy dziecka do niczego. Niech czuje się swobodnie i bezpiecznie.

Kiedy zaczyna się prawdziwa przygoda

Natomiast starszym dzieciom, które regularnie ćwiczą jazdę konną, pomóżmy w doborze ubrań i akcesoriów. Zadbajmy o maksymalny komfort małych jeźdźców. Pamiętajmy o tym, żeby stroje do jazdy konnej nie były przesadnie wymyślne i ozdobne, ale przede wszystkim wygodne. Koszulki muszą być wykonane z oddychającego i szybkoschnącego materiału, a kurtki powinny idealnie chronić przed zimnem i deszczem.

Siodła dla dzieci

Niezwykle istotne są także siodła – dopasowane do specyficznej budowy małych i starszych dzieci. Uwzględnienie budowy anatomicznej młodego człowieka przy projektowaniu i wykonaniu siodła zapewnia optymalne ułożenie ciała podczas ćwiczeń. Ważne, żeby siodło gwarantowało pewny i głęboki dosiad, żeby sprzyjało bezpiecznej jeździe.

dev@dinusiek.pl