HomeZdrowie i UrodaPuder transparentny

Puder transparentny

Puder transparentny

Na drogeryjnych półkach znajdziemy różne rodzaje pudrów, a wśród nich pudry transparentne. Te kosmetyki, choć często niedoceniane przez kobiety, pozwalają na idealne wykończenie makijażu, a ostateczny efekt jest bardzo naturalny. Czy rzeczywiście warto mieć taki produkt w kosmetyczce?

Jakie są zalety pudru transparentnego?

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju pudru jest fakt, że nie nadaje skórze koloru, ale jednocześnie utrwala kolor podkładu. Jest to dobre i wygodne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem w doborze koloru pudru. Jest właściwy dla karnacji bladych i tych bardziej opalonych, sprawdzi się także w słoneczne, letnie dni, gdy nasza skóra przybiera naturalnie ciemniejszy odcień.
W ofercie sklepów kosmetycznych znajdziemy pudry z różnych półek cenowych. Zakup dobrego pudru transparentnego nie musi wiązać się z dużym wydatkiem.

Jaki rodzaj pudru wybrać?

Ryżowy, bambusowy, a nawet bananowy. Który będzie odpowiedni dla naszej cery? Niezależnie od tego, z jakiego surowca wykonany jest puder, sprawdzi się on dla każdego rodzaju skóry. Puder ryżowy może jednak, przy długotrwałym stosowaniu, powodować przesuszenie skóry. Ten rodzaj sprawdzi się więc lepiej w przypadku cery tłustej.
Puder transparentny nie maskuje niedoskonałości skóry. Wyjątek stanowi puder bananowy, który ma lekko żółte zabarwienie. Pozwala on zredukować widoczność popękanych naczynek, czerwonych plam na twarzy i cieni pod oczami. Każdy typ pudru pozwoli jednak zmatowić skórę twarzy i doskonale utrwalić makijaż.

Jak aplikować puder transparentny?

Makijaż z zastosowaniem tego rodzaju pudru jest prosty i szybki. Dzięki temu, że puder transparentny jest bezbarwny, można go nakładać równomiernie na całą twarz, lub tylko na strefę T, czyli nos, czoło i brodę. Nie trzeba się przy tym obawiać, że na twarzy powstaną nieestetyczne plamy.
Do aplikacji pudru wykorzystuje się tradycyjne akcesoria, takie jak gąbeczki, pędzle lub puszki. Makijaż wykonujemy rozpoczynając od górnych partii twarzy, w kierunku, w którym rosną włoski na twarzy. Zapobiegnie to powstawaniu ziemistego zabarwienia skóry. Lekkie dociskanie aplikatora do twarzy sprawi, że będzie on trwały i nie będzie wymagał poprawek przez kilka godzin. Po tym czasie można wykonać jedynie delikatne poprawki makijażu.

Puder transparentny kupisz na kosmetykizameryki.pl

dev@dinusiek.pl