HomeCiekaweRegeneracja skórzanej tapicerki- specjalny lakier?

Regeneracja skórzanej tapicerki- specjalny lakier?

Regeneracja skórzanej tapicerki- specjalny lakier?

Powszechnie przyjmuje się, że skórzana tapicerka w samochodzie jest synonimem luksusu i wysokiej klasy danego pojazdu. W rzeczywistości jednak posiadanie skórzanej tapicerki wiąże się z wieloma obowiązkami, o których przeważnie się zapomina i tym samym po kilku latach konieczne jest oddanie samochodu do tapicera. Czy jest jednak tańszy sposób na renowację?
Już na samym początku rozważań na temat samodzielnej regeneracji tapicerki skórzanej w samochodzie warto wyraźnie podkreślić, że taka regeneracja jest możliwa. Poprawne jej przeprowadzenie może pozwolić nam na stosunkowo tanie przywrócenie blasku i świetności tapicerce w naszym samochodzie bez konieczności składania wizyty u profesjonalnego tapicera.

Porównanie kosztów regeneracji skórzanej tapicerki

Samodzielna regeneracja tapicerki skórzanej w samochodzie to wydatek na poziomie około 200-500 złotych. Wszystko zależy tutaj od popularności koloru naszej skórzanej tapicerki oraz tego, jak duży jej obszar musimy zregenerować. Jeżeli przedmiotem regeneracji są wyłącznie boczki foteli, które to miejsca najszybciej ulegają zniszczeniu i tracą kolor, to z powinniśmy się zamknąć w kwocie do 200 złotych. Jeżeli jednak zechcemy zregenerować profesjonalnie naszą tapicerkę w zakładzie tapicerskim, to musimy się liczyć ze znacznie większym wydatkiem – nawet kilku tysięcy złotych za ponowne obszycie dwóch foteli oraz kanapy tylnej.

Co jest potrzebne do regeneracji?

Samodzielna regeneracja skórzanej tapicerki samochodowej polega przede wszystkim na uzupełnieniu ubytków przy pomocy specjalistycznej szpachli do skóry oraz jej zabarwieniu poprzez użycie lakieru do skóry samochodowej. Taki lakier do skóry samochodowej stanowi jednocześnie najbardziej zewnętrzną powłokę, która zabezpiecza skórę przed kolejnymi uszkodzeniami.

Przygotowanie powierzchni

Zanim przejdziemy jednak do samego uzupełniania ubytków i lakierowania skóry, warto przyłożyć się do odpowiedniego przygotowania powierzchni regenerowanej tapicerki. Mowa tutaj nie tylko o jej odkurzeniu czy przetarciu specjalnym środkiem czyszczącym, ale również o odpowiednim odtłuszczeniu. Można do tego wykorzystać specjalistyczne środki, jak również wybrać tańszą, ale sprawdzoną metodę – aceton.

Lakier do skóry samochodowej

Podsumowując, samodzielna regeneracja tapicerki skórzanej przy pomocy specjalistycznej farby jest możliwa, a efekty takiej regeneracji zależne są wyłącznie od nas samych.
Lakier do skóry samochodowej kupisz naLakiery24.com

dev@dinusiek.pl