HomeCiekaweRower w salonie?

Rower w salonie?

Rower w salonie?

Bardzo wiele osób boryka się z problemem przechowywania roweru w mieszkaniu. Czy rzeczywiście jedyną alternatywą dla trzymania roweru przed blokiem lub w piwnicy jest balkon lub przedpokój? Czy przechowywanie roweru w niewielkim mieszkaniu musi wiązać się z uciążliwościami związanymi z codziennym wykorzystaniem mieszkania i poruszaniem się po nim?
Już na samym początku warto przywołać policyjne statystyki dotyczące kradzieży rowerów, z których wyraźnie wynika, że najczęściej ofiarami kradzieży rowerów padają osoby przypinające je przed blokami (na ulicy) bądź przechowujące je na klatce schodowej lub piwnicy. Są to najczęściej zaplanowane, a nie przypadkowe kradzieży, gdyż złodziej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rower jest zapinany w danym miejscu w ten sam sposób każdego dnia – może się do kradzieży odpowiednio przygotować (mowa nie tylko o samym narzędziu, ale również rozmieszczeniu kamer czy okolicy). Z tego też względu najbezpieczniejszym miejscem do trzymania rowerów jest nasze własne mieszkanie. Czy musi się to jednak wiązać z niedogodnościami i czy musimy „potykać się” o rower każdego dnia?

Tylko kilka chwil!

Wbrew pozorom na rynku znajdziemy nie tylko solidne zapięcia rowerowe mające zniechęcić złodzieja do kradzieży, ale również specjalne wieszaki na rowery, które można stosować w każdym pomieszczeniu. W wielu przypadkach wystarczy wkręcenie kilku śrub w ścianę, aby już po chwili móc zawiesić rower na ścianie.

Gdzie kupić wieszak na rowery?

Wieszak na rowery kupimy nie tylko w sklepach rowerowych, ale bardzo często również w sklepach z akcesoriami związanymi z wyposażeniem wnętrz. Wiele wieszaków na rowery sprzedawanych obecnie jest produktami stricte designerskimi, które są ozdobą pomieszczenia również wtedy, gdy nie zawiesimy na nich roweru.
Podsumowując, jeżeli mamy w domu lub w mieszkaniu pustą ścianę, a chcemy przechowywać w nim rower, to warto postawić na wieszak na rowery. W ten sposób co prawda nie unikniemy wnoszenia roweru po schodach do mieszkania, ale uniemożliwimy kradzież naszego jednośladu, a zarazem otrzymamy niebanalny wystrój pomieszczenia. Rower na ścianie dla wielu jest wciąż jedynie ciekawostką!
Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

dev@dinusiek.pl

https://e-oko.com/kask-na-konia-na-co-zwrocic-uwage/ https://biurokarier.up.poznan.pl/Pracodawca/beesafe-sp-z-o-o https://centromor.com.pl/po-co-wykonuje-sie-badanie-holter-ekg/