HomeCiekaweSkup metali szlachetnych

Skup metali szlachetnych

Skup metali szlachetnych

Metale szlachetne od zawsze były bardzo pożądane. Początkowo wytwarzano z nich głównie biżuterię. W późniejszych czasach dostrzeżono, że mają one również inne właściwości, które są bardzo przydatne w przemyśle, technice i medycynie.

Srebro

Srebro nadaje się nie tylko do produkcji biżuterii czy ekskluzywnych kompletów sztućców. Ze względu na dobre właściwości elektryczne nadaje się również do produkcji złączek, kontaktów i konektorów. Czasami srebro stosuje się tylko do pokrywania powłok elementów złącznych. Innych zastosowań srebra można doszukać się w medycynie (ma właściwości bakteriobójcze i jest szkodliwe dla wirusów, ale nie jest szkodliwe dla człowieka) oraz w produkcji luster i fotografii.

Najczęściej spotykane stopy srebra

W zależności od zastosowania, srebro jest dostępne w różnych stopach. Najpopularniejszym dodatkiem jest miedź, która poprawia jego własności mechaniczne. Oprócz miedzi do stopów dodaje się też niekiedy cynę, która poprawia ciągliwość i ułatwia obróbkę metalu. Czasami można spotkać również stopy srebrowo-miedziowo-niklowe. Pochodzą one najczęściej z USA i charakteryzują się bardziej połyskliwą i jaśniejszą barwą.

Skup srebra

Nasz skup przyjmuje srebro każdej próby. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście stop jubilerski próby 925. Oznacza to, że składa się z 92,5% czystego srebra i 7,5% miedzi. Skupujemy również stopy srebra z miedzią w innych próbach – między innymi 958 czy 750. Oferujemy również skup złomu srebra technicznego o różnych próbach. W przypadku większej ilości skupowany towar wyceniamy indywidualnie.

Platyna

Platyna jest jednym z najdroższych metali szlachetnych. Początkowo stosowana była głównie w jubilerstwie, ale z czasem doceniono również inne jej właściwości. Początkowo doceniono jej dużą gęstość (ponad 21g/cm sześcienny), później zaczęto z platyny wykonywać termometry oporowe. Najpopularniejsze dodatki stopowe do platyny to pallad, który powoduje rozjaśnienie stopu oraz poprawia właściwości mechaniczne. Często dodaje się również iryd. Jego maksymalna ilość, którą można bezpiecznie dodać do platyny wynosi 30%.

Skup platyny

Oferujemy skup różnych stopów platyny – począwszy od jubilerskich, poprzez techniczne, skończywszy na stopach specjalnego zastosowania. W przypadku większej ilości nasz skup platyny oferuje indywidualną wycenę.

Skup metali szlachetnych

Nasz skup http://zlomweglika.pl/skup-metali-szlachetnych oferuje fachową wycenę każdego z metali szlachetnych, który możemy odkupić. Zasady u nas są proste i przejrzyste. Skupujemy złom metali szlachetnych wyłącznie na uczciwych zasadach.

dev@dinusiek.pl