HomeDom i WnętrzeSkuteczna izolacja cieplna mieszkania – o czym pamiętać?

Skuteczna izolacja cieplna mieszkania – o czym pamiętać?

Skuteczna izolacja cieplna mieszkania – o czym pamiętać?

O tym, jak ważna jest izolacja cieplna mieszkań wiedzą przede wszystkim mieszkańcy starych, zabytkowych kamienic. Zadbanie o odpowiednie okna, drzwi oraz docieplenie sprawi, że nawet w czasie najsroższej zimy możliwe będzie zachowanie przyjemnej temperatury w mieszkaniu. Jakie elementy wpływają najbardziej na zachowanie ciepła w lokalach mieszkalnych?

Szczelne okna!

Podstawowym problemem są oczywiście okna. Dawniej stare okna, które niekoniecznie odznaczały się szczelnością, zatykano kocami czy watą, aby zmniejszyć ilość chłodnego powietrza wpadającego do mieszkania. Przyczyną wyziębienia lokalu mogło być również złe osadzenie ram okiennych i nieuszczelnienie prześwitów. Na szczęście obecna technologia pozwala nie tylko na tworzenie szczelnych okien – wzrosła również ich odporność na uszkodzenia, mikropęknięcia. Zazwyczaj w nowoczesnej stolarce okiennej stosowany jest wzmocniony plastik, nie brak jednak zainteresowania drewnem czy aluminium.
Problemem okazuje się być również sposób, w jaki mieszkańcy lokali ogrzewają mieszkania. W przypadku wysokich pomieszczeń w kamienicach niewielkie kaloryfery nie dadzą rady. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także elektryczne piecyki.
O tym, jak ważna jest szczelność okien czytaj więcej na http://okna-internorm.pl/

Tags

dev@dinusiek.pl

https://cycnesa.org/z-milosci-do-jezdziectwa/ https://goforthegoldcps.org/jak-kupowac-sprzet-dla-konia/ https://flyingmidshipmen.org/srebrna-odznaka-jezdziecka-najwazniejsze-informacje/