HomeTurystykaŚlub w tropikach – co warto wiedzieć?

Ślub w tropikach – co warto wiedzieć?

Ślub w tropikach – co warto wiedzieć?

Do niedawna w Polsce królowało przekonanie, że śluby powinny być zawierane wyłącznie w kościołach – wszystko za sprawą konkordatu, który pozwalał na podpisanie niezbędnych, cywilno-prawnych dokumentów podczas tej samej uroczystości. Tylko niewielki odsetek przyszłych małżonków decydowało się na zawarcie związku małżeńskiego w USC. Obecnie trend ten się zmienia – rośnie liczba osób pragnących szybkiej ceremonii, która pozwoli na załatwienie niezbędnych formalności.
Rok 2015 przyniósł spore zmiany dla osób zawierających śluby cywilne. Zmiany w zapisach pozwoliły bowiem na zorganizowanie uroczystości cywilnej poza USC. Dzięki temu młode pary mogły zawierać związki małżeńskie w wybranych przez siebie miejscach, oczywiście odpowiadających randze wydarzenia. Najczęściej wybierane były pałace, zamki, ogrody, palmiarnie i wiele innych. Faktycznie, ślub w takim miejscu był wyjątkowy. Niestety, młode pary musiały liczyć się także z większym kosztem. Klasyczny ślub w USC kosztuje ok. 100 zł, ślub poza USC z udziałem urzędnika – ok. 1000 zł. To sporo!

A może tropiki?

Ciekawym wyjściem z problemu: gdzie wziąć ślub okazały się być wyjazdy organizowane przez topowych touroperatorów. Oferują oni młodym parom wyjazdy łączące ślub i jednocześnie miesiąc miodowy. Ślub na Dominikanie, Seszelach czy Kubie brzmi naprawdę bajkowo – a dzięki biurom podróży realizacja tego pomysłu nie jest trudna. Podstawą jest wizyta w biurze podróży i ustalenie detali: daty, miejsca ślubu. To w gruncie rzeczy touroperator zajmuje się wszelkimi formalnościami – wszystko po to, aby przyszła para młoda mogła w spokoju celebrować tak ważny dla nich okres. Ślub taki odbywa się najczęściej na plaży, w obecności urzędnika państwowego. Możliwe jest zarezerwowanie także fotografa.

dev@dinusiek.pl