HomeCiekaweŚluby w Polsce – zmiany obyczajowe

Śluby w Polsce – zmiany obyczajowe

Śluby w Polsce – zmiany obyczajowe

Śluby i wesela w Polsce to temat rzeka – do dawna w Polsce przyjęte jest, że śluby mają być wystawne, a wesela dwudniowe. To, co jeszcze jednak 20 lat temu było normą, dzisiaj staje się przeżytkiem. Wpływa na to nie tylko sytuacja ekonomiczna, ale również pragmatyzm młodych par, które pragną rozpocząć wspólne życie bez zbędnego kredytu za wystawne przyjęcie.

Tradycyjne wesele? Niekoniecznie!

Dotychczas młode pary, nierzadko wspierane przez rodziców, zobowiązane były – czy tego chciały, czy nie – do wystawnego przyjęcia, trwającego najlepiej dwa dni. Na wesela zapraszane były liczby gości liczone w dziesiątkach. Taka impreza lekką ręką pochłaniała budżet, który spokojnie mógł być przeznaczony jako wkład własny do kupna mieszkania. Niestety, polskie obyczaje wręcz wymuszały na młodych parach taką organizację ślubów. Obecnie sytuacja ta diametralnie się zmieniła – młodzi ludzie nie tylko odchodzą od ślubów kościelnych, ale również od wystawnych wesel. Powodem tego są głównie pieniądze.

Co zamiast wystawnego ślubu?

Zamiast wystawnych ślubów i wesel młodzi ludzie stawiają przede wszystkim na skromność, ale i uroczyste przeżycie tej chwili. Najbliższą rodzinę zapraszają oni na obiad do dobrej restauracji – zazwyczaj samo przyjęcie trwa kilka godzin.
Zamiast wystawnych wesel młode pary często wybierają egzotyczną podróż poślubną – jej koszt dalej jest znacznie niższy niż organizacja wesela dla kilkudziesięciu gości. Podróż poślubna na Dominikanę czy Seszele z pewnością pozwoli pobyć wyłącznie we dwoje, a piękne krajobrazy sprawią, że pierwsze dni małżeństwa z pewnością będą niezapomniane. Dominikana daje możliwość aktywnego wypoczynku, jak również odpoczynku nad krystalicznie czystym morzem.
Wycieczki takie organizowane są przez topowe biura podróży – warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać niezapomniane wczasy we dwoje.

dev@dinusiek.pl