HomeCiekaweSport, który uwalnia emocje

Sport, który uwalnia emocje

Sport, który uwalnia emocje

Dla człowieka współczesnego, który realizuje setki projektów i podejmuje kolejne wyzwania każdego dnia – sport jest już nie tylko formą rekreacji, ale także rodzajem terapii. Pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje i stres, skumulowany podczas wielu godzin pracy czy wykonywania obowiązków domowych. Poszukuje się więc takich form aktywności fizycznej, które dostarczają kompleksowego wzmocnienia. Fizycznego i psychicznego.

Kawa, papieros, alkohol lub czekoladka

Żyjąc w stresie, poszukujemy środków, które szybko i przyjemnie poprawią nam nastrój, dodadzą energii. Decydujemy się zatem na to, co mamy pod ręką. W torebce, w plecaku, w szufladzie biurka. Wypijamy całe morze mocnej kawy, która w ostateczności niszczy serce. Objadamy się słodyczami, które szybko podnoszą poziom cukru i odrobinę uszczęśliwiają, ale odkładają się w postaci zbędnych kilogramów. Do tego papierosy i wieczorne drinki, które wkrótce stają się nawykiem.

Zamiast złych nawyków – duża dawka ruchu

Im szybciej zmienimy przyzwyczajenia, tym lepiej – dla naszego zdrowia, ogólnej kondycji, samopoczucia, sylwetki i wyglądu. Trzeba tylko zdecydować się na ciekawą formę sportu, czyli na taką, która nas naprawdę pochłonie. Może to być na przykład kolarstwo górskie czy nawet boks. Ten ostatni uprawia coraz więcej kobiet, gdyż umożliwia wyrzucenie z siebie negatywnych emocji.
Także jazda konna to sport, który przynosi wszechogarniające doznania: fizyczne i psychiczne. Ćwiczymy i wzmacniamy różne partie mięśni. Uwalniamy umysł od dręczących myśli. Odpoczywamy maksymalnie i dogłębnie. Jeśli jeździectwo naprawdę nas pasjonuje, to trzeba zadbać o jego podstawy, czyli ubiór i akcesoria. Pomocny pod tym względem okazuje się sklep jeździecki Equishop, w którym kupimy m.in. ekskluzywną odzież marki Pikeur.

dev@dinusiek.pl