HomeZdrowie i UrodaSpray na gardło także przy częstym stosowaniu

Spray na gardło także przy częstym stosowaniu

Spray na gardło także przy częstym stosowaniu

Spray na gardło kojarzony jest najczęściej z leczeniem gardła w przypadku przeziębień czy angin. Jednak spraye można stosować także po to, aby nawilżyć błony śluzowe czy aby zminimalizować dolegliwości, wynikające z nadmiernego wykorzystywania gardła w codziennej pracy.

Kiedy sięgać po spray na gardło

Ból gardła towarzyszy chorobom wirusowym, ale również anginom, może również towarzyszyć chorobom jamy ustnej czy nawet wybranym problemom gastrycznym. Leczenie problemów związanych z gardłem może być oparte na stosowaniu różnych leków. Popularne są zwłaszcza tabletki na ból gardła, preparaty do płukania gardła, ale również nawilżające błony śluzowe witaminy i leki o oleistej, lepkiej konsystencji. Równie często sięga się po spraye na gardło, które przyspieszają kurację ze względu na miejscowe działanie.

Jak działa spray na gardło

Przy leczeniu gardła wskazane jest wykorzystanie składników działających przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ze względu na zastosowanie niektórych składników część sprayów może być wykorzystywana jedynie przez krótki czas, a ich dawkowanie jest ściśle sprecyzowane. Tak się dzieje w przypadku sprayów, w których pojawia się etanol. Miejscowe działanie sprayu przyspiesza leczenie gardła także wtedy, gdy spray zawiera składniki ziołowe. W tym przypadku przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie olejków uzupełniane jest o działanie nawilżające błony śluzowe, co przyspiesza proces leczenia.

Jak długo stosować spraye na gardło

Najczęściej lekarze i farmaceuci zalecają stosowanie sprayu jako leku wspomagającego leczenie w przypadku zachorowania na przeziębienie czy anginę. Wybrane spraye działają silnie przeciwzapalnie, a ich dawkowanie jest ściśle określone przez producenta leku. Zazwyczaj lek jest przyjmowany 3 razy dziennie. Częściej można sięgać po spraye, w których składzie pojawił się propolis czy składniki ziołowe. Takie spraye mogą być stosowane częściej, a ze względu na działanie wybierane są również przez osoby, które cierpią na ból gardła ze względu na długotrwałe mówienie czy też przebywanie w pomieszczeniach o słabej cyrkulacji powietrza.
Grafika pochodzi ze strony Gardimax.com.pl

dev@dinusiek.pl