HomeCiekaweSprzedaż złomu metali kolorowych – czy to opłacalne

Sprzedaż złomu metali kolorowych – czy to opłacalne

Sprzedaż złomu metali kolorowych – czy to opłacalne

Współczesne skupy metali oferują skup materiałów różnego rodzaju. Najwięcej oczywiście skupuje się stali i stopów żelaza, ale bardzo istotną rolę gra tutaj również skup złomu aluminiowego. Jednak osoby, które zajmują się sprzedażą złomu zawodowo cenią sobie przede wszystkim metale kolorowe, za które osiąga się znacznie wyższe kwoty. Szczególnie opłacalne są przede wszystkim miedź i cyna.

Co to są metale kolorowe?

Metale kolorowe to metale, które inaczej nazywa się metalami nieżelaznymi. Zalicza się do nich między cynę, cynk, miedź i ołów. Bardzo dobre ceny na skupach uzyskują również stopy tych metali, takie jak mosiądz i brąz. Cyna złom jest materiałem, który z popularnych metali kolorowych osiąga największą cenę skupu (dokładna cena jest zależna przede wszystkim od konkretnego stopu).

Skup metali kolorowych i ceny

Jak już wspomniano cyna złom osiąga stosunkowo najwyższe ceny na skupach. W przypadku takiego materiału jak cyna skup jest w stanie zaoferować cenę pomiędzy trzydzieści a dziewięćdziesiąt złotych. Zależy to od konkretnego stopu. Najdroższa jest czysta cyna (przynajmniej 99%). Ten materiał używany jest szeroko w przemyśle, a na skupach osiąga cenę dochodzącą do 90 złotych za kilogram. Jeżeli sprzedawana jest maszynowa cyna skup płaci zazwyczaj nieco powyżej trzydziestu złotych. Tego rodzaju materiał używany jest głównie w przypadku produkcji łożysk. Jeżeli do sprzedania jest lutownicza cyna cena złomu waha się zazwyczaj w granicach 70 złotych.

Nieco niższe ceny uzyskuje się zazwyczaj w przypadku innych metali. Dość wysokie pozostają ceny złomu miedzianego. Za kilogram miedzi można uzyskać cenę dwudziestu złotych. Zdecydowanie tańszy jest cynk, a złom aluminiowy i ołowiany jest już bardzo tani.

Skąd się bierze złom metali kolorowych

Pozyskiwanie złomu metali kolorowych nie jest łatwą sprawą. Pozyskuje się go zazwyczaj z części urządzeń, a w przypadku miedzi, ze starych kabli i instalacji wodnych. Cyna w najczystszej postaci jest trudno dostępna, a materiałem, który występuje powszechnie jest cyna w stopie ze srebrem, która używana jest do lutowania.

Zdecydowanie najłatwiej dostępny jest złom aluminiowy. Ze względu na niską cenę, aby zarobić na jego sprzedaży należy go dostarczyć do skupu dość dużo.

dev@dinusiek.pl

meble ogrodowe technorattan białe meble z technoratanu skrzynie ogrodowe z technorattanu