HomeDom i WnętrzeStyl skandynawski dalej na fali

Styl skandynawski dalej na fali

Styl skandynawski dalej na fali

Pastelowe kolory, naturalne materiały i ciepło domowego ogniska – oto esencja Skandynawii! Styl wnętrzarski rodem z chłodnej Północy szturmem opanował europejskie wnętrza kilka sezonów temu i nadal bije rekordy popularności. Czym charakteryzuje się ukochana przez miłośników designu stylistyka? Sprawdź!

Ocieplony minimalizm

Skandynawskie wnętrza są wiernym odbiciem stylu życia Duńczyków, Szwedów i Norwegów. To właśnie w Danii, kraju o surowym, chłodnym klimacie, W XIX wieku narodziła się pozytywna filozofia życia wynosząca na piedestał przyjemność i akcentująca znaczenie każdej chwili – hygge! Hygge oznacza przede wszystkim dążenie do osiągnięcia bezpieczeństwa, równowagi i szczęścia. Ale to nie bogactwo czy niesamowite przygody są dla Skandynawów synonimem dobrego życia. Według hygge, powinniśmy czerpać radość z prostych, małych przyjemności i detali, na które nie zwrócilibyśmy uwagi  – słonecznej pogody, smaku ulubionej herbaty sączonej podczas rozmów z bliską osobą czy samotnego wieczoru spędzanego na kanapie z książką w ręce.

Kuchnie w stylu skandynawskim

Wnętrza zaprojektowane w oparciu o wyznaczniki popularnego stylu mają praktycznie służyć domownikom i umilać każdą chwilę. Salony, łazienki i kuchnie w stylu skandynawskim są niezwykle jasne, przestronne i wygodne. Próżno szukać tu ciemnych kolorów i masywnych mebli. Biała zabudowa z lekkich płyt lub drewna pokrytego białą farbą pozbawiona jest zbędnych ozdobników, które mogłyby zakłócić minimalistyczną kompozycję. Do wnętrza należy wprowadzić naturalne akcenty – drewnianą, surową podłogę, kwiaty w donicach czy kamień na ścianie.  Szukając inspiracji, warto zajrzeć na stronę www.gama-sklep.com.pl, gdzie znajdziesz zarówno porady specjalistów, jak i meble, które pozwolą zrealizować każdą wnętrzarską wizję.
 
 

dev@dinusiek.pl

https://www.zyciepw.pl/przygotowanie-auta-do-zimy-o-czym-pamietac Meble w stylu angielskim https://banbanbook.com/nauka-jazdy-konnej-od-podstaw/