HomeDom i WnętrzeSztuka Dalekiego Wschodu – inspiracje wnętrzarskie

Sztuka Dalekiego Wschodu – inspiracje wnętrzarskie

Sztuka Dalekiego Wschodu – inspiracje wnętrzarskie

Poszukując inspiracji dla naszych wnętrz, coraz częściej wybieramy egzotyczne przedmioty i wzory. Pobudzająco działa także estetyka Dalekiego Wschodu jako pewien zbiór wyborów i rozwiązań formalnych. Wnętrze urządzone w tym duchu odwołuje się do niepowtarzalnej urody wschodniego malarstwa, architektury i rzeźby. Do koncepcji artystycznych tworzonych przez tysiąclecia.

Cytaty ze świata egzotyki

Najłatwiej jest umieścić we wnętrzu autentyczną pamiątkę przywiezioną z podróży do Chin czy Japonii. Można też zacytować sztukę Dalekiego Wschodu w prosty sposób, na przykład poprzez wielkoformatową fotografię pejzażu malowanego tuszem na jedwabiu czy zdjęcie figurki Buddy. Ale to nie wszystko. Warto naśladować samą estetykę.

Dalekowschodnia estetyka w naszych wnętrzach

Wielkiej sztuki i znawstwa wymaga aranżacja wnętrza w duchu danej estetyki, na przykład odwołującej się do kultury i sztuki Japonii. Na pewno nadrzędną zasadą będzie prostota połączona z naturą. Światło naturalne, delikatnie rozproszone, wpuszczone przez okna z roletami lub zasłonami paletowymi. Oszczędność formalna plus elementy natury, pokazane dyskretnie. Można zdecydować się na meble kopiujące styl japoński.
W takim pomieszczeniu sprawdzą się również przesuwne szafy i niskie łóżka, z prostą ramą. Do tego niskie stoły i stoliki. Bardzo japońsko wyglądać będzie parawan, który spełni funkcje ozdobne i praktyczne. Może nawiązywać także poprzez umieszczone na nim obrazki do kultury japońskiej.

Meble, które wystylizują przestrzeń

W stworzeniu interesującej stylizacji wnętrzarskiej, także w egzotycznym stylu, pomogą nam z pewnością  Meble Gama. Znajdziemy tutaj m.in. interesujące meble Fadome, które mogą posłużyć jako podstawa popisowych stylizacji.

dev@dinusiek.pl

https://pier-agence.com/ekonomia-a-blockchain/ https://3dwnetrza.pl/okna-drewniane-a-drewnopodobne-czym-sie-roznia/ https://benmeirovitz.com/na-czym-polega-wdrozenie-iso-27001/