HomeDom i WnętrzeTechnologia domów skandynawskich teraz w Polsce!

Technologia domów skandynawskich teraz w Polsce!

Technologia domów skandynawskich teraz w Polsce!

Elegancki dom drewniany to marzenie niejednego Polaka – zazwyczaj powodem do chęci posiadania takiego domu jest jego ekologiczna struktura oraz znacznie niższa cena. W Polsce znajdziemy setki firm, oferujących budowę takiego domu, które nie mogą narzekać na brak klientów. Czy dom drewniany spełni nasze oczekiwania? Co warto o nim wiedzieć?

Drewno, nowoczesne instalacje termoizolacyjne, elegancki projekt

Domy drewniane kojarzone są przede wszystkim z dużą przestrzenią wewnątrz: faktycznie, możliwe jest zaprojektowanie ich w taki sposób, aby wewnątrz pomieszczenia łączyły się ze sobą. Warto jednak pamiętać, że najbardziej charakterystyczne dla całorocznych domków drewnianych jest to, że są one tworzone z drewna i gotowych ścian z odpowiednim wypełnieniem. Budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w każdym miesiącu w roku – to spore ułatwienie, szczególnie dla osób, które gonią terminy. Jest to możliwe z powodu faktu, że jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Odpowiednią termoizolację zapewniają ściany, a dokładniej ich konkretne wypełnienie, które klient może wybrać sam, lub z pomocą specjalistów. Domy drewniane powinny spełniać wymogi budownictwa pasywnego – oznacza to, że mają za zadanie utrzymywanie ciepła wewnątrz i jego pozyskiwanie z alternatywnych źródeł (np. kolektorów słonecznych, ale i ciepła wydzielanego przez urządzenia domowe). Więcej o dostępnych technologiach przeczytamy na stronie mawit.com.pl.

Czy domy takie są drogie?

Zdecydowanie nie – w porównaniu z domami murowanymi o podobnej kubaturze dom drewniany może być nawet o 35% tańszy. Istotne jest to przede wszystkim dla osób, które planują zaciągnąć kredyt pod budowę domu. Czas budowy domu murowanego waha się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma być oddany.

dev@dinusiek.pl